Kenneth Branagh ma pomysł na nowe filmowe uniwersum

Natalia Hluzow
28.12.2017 20:32
Kenneth Branagh ma pomysł na nowe filmowe uniwersum Fot. kadr z wideo

Reżyser „Thora” i najsłynniejszy aktor szekspirowski dzisiejszych czasów życzyłby sobie, by stworzyć wspólny, filmowy świat dla bohaterów powieści słynnej brytyjskiej pisarki.

Chodzi oczywiście o Agathę Christie i jej serię kryminałów, w których mroczne zagadki rozwiązywali zwykle Herkules Poirot, Panna Marple lub Tommy i Tuppence. Po premierze filmu „Morderstwo w Orient Expressie”, który Branagh reżyserował, produkował i w którym wcielił się w rolę detektywa Poirota, brytyjski filmowiec ma ochotę na więcej i nie chodzi tu tylko o zapowiedziany już przez wytwórnię sequel.

morderstwo plakat Fot. foto: materiały prasowe

Czyżby Branaghowi znudziły się dramaty Szekspira i zapragnął oddać się nieco nowszej brytyjskiej literaturze? Być może, ponieważ z jego wypowiedzi podczas wywiadu dla AP News wynika, że chciałby umieścić postaci z kryminałów Agathy Christie w jednym, wspólnym uniwersum. Jak powiedział:

Według mnie jest taka możliwość, czyż nie? Z 66 książkami i opowiadaniami, i sztukami teatralnymi na koncie, jej [Agacie Christie] – która często gromadzi ludzi razem także w swoich książkach – na pewno by się to spodobało. Masz wrażenie, że tam jest świat – jak u Dickensa – kompletny świat, który stworzyła – konkretne typy charakterów, które ten świat zamieszkują – myślę, że to daje naprawdę duże możliwości.

Choć wytwórnia 20th Century Fox jeszcze się do tego nie odniosła, Branagh jest zdania, że jej szefowie na pewno już o tym myśleli.

„Morderstwo w Orient Expressie” poza samym Branaghem zgromadziło na ekranie wielkie gwiazdy, takie jak Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, Daisy Ridley, Judi Dench, Willem Dafoe i Johnny Depp. Film został bardzo przychylnie odebrany przez widzów, jak i przez krytykę, co momentalnie dało zielone światło, by zacząć pracować nad „Śmiercią na Nilu” - ekranizacją kolejnej powieści Christie. Jeśli następny wysokoudżetowy film na podstawie kryminału Christie zgromadzi równie gwiazdorską obsadę i osiągnie taki sam sukces, bardzo prawdopodobne, że 20th Century Fox (a w zasadzie już Disney) rozważy pomysł Branagha i stworzy dla bohaterów pisarki nowe, filmowe uniwersum. Tym bardziej, że – kto jak kto – ale Disney z własnego doświadczenia ze Star Wars i Marvel Cinematic Universe bardzo dobrze wie, że takie zabiegi bardzo się opłacają. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.