Kevin Feige o największych Easter eggach w filmie „Thor: Ragnarok”

Sergiusz Kurczuk
19.10.2017 13:58
Kevin Feige o największych Easter eggach w filmie „Thor: Ragnarok” Fot. East News/Invision

Premiera trzeciej części przygód gromowładnego Asgardczyka zbliża się wielkimi krokami. Szef Marvel Studios postanowił zdradzić największe odniesienie do komiksów ukryte w filmie „Thor: Ragnarok”.

Filmy Marvela słyną z odniesień ukrytych przez reżyserów. Easter eggi dotyczą nie tylko innych filmów osadzonych w Marvel Cinematic Universe, ale również źródła, na którym bazują - komiksów. Tysiące osób na całym świecie oglądają produkcje, wyszukując odniesień do bogatego uniwersum stworzonego przed 56 laty (i cameo Stana Lee!). Tytuły oparte na historiach superbohaterów z Domu Pomysłów są więc gratką dla fanów nie tylko ze względu na wartką fabułę i różnorodne postacie, których przygody przenikają się w kolejnych filmach Marvel Studios.

Już 25 października 2017 roku na ekrany polskich kin trafi „Thor: Ragnarok”Kevin Feige, szef Marvel Studios oraz reżyser filmu Taika Waititi postanowili zdradzić, co jest największym hołdem złożonym wszystkim fanom komiksów Marvela. Feige w rozmowie z portalem Screen Rant wyznał, że Easter egg można zobaczyć już w trailerze i odnosi się do kilku komiksowych postaci. Chodzi o fragment, w którym widać wielką wieżę górującą nad zabudowaniami planety Sakaar.

Największe Easter eggi ze wszystkich, znajdują się na Sakaarańskim pałacu, prawda Taika? Jak widzimy, są tam umieszczeni poprzedni czempioni Grandmastera. Wizerunek Hulka jest w trakcie budowy. Wszystkie te Easter eggi odnoszą się do postaci ze złożonego uniwersum komiksowego, które mogą lub nie pojawić się w kinowym uniwersum. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby uhonorować tych bohaterów.  

Niestety nie jest to żadna nowość, bo fani rozgryźli już te odniesienia po premierze drugiego zwiastuna filmu. Dla przypomnienia zamieszczamy print screen, na którym wyjaśniamy, kto jest kim. 

Thor: Ragnarok Fot. foto: kadr z filmu

1. Beta Ray Bill - kosmita przypominający humanoidalnego konia, który zadebiutował w 337 numerze „Thora” z 1983 roku. Bill jest jednym z najlepszych wojowników swojej rasy i jako jedna z nielicznych istot we wszechświecie jest godny dzierżyć młot Thora. W uznaniu za zasługi Odyn podarował mu zaczarowany młot o imieniu Stormbreaker.

2. Man-Thing - mistyczna istota, która kiedyś była człowiekiem, a obecnie broni środowiska naturalnego przed niszczycielskimi zakusami ludzi. Po raz pierwszy pojawił się w 1971 roku na łamach pierwszego numeru „Savage Tales”. Cechuje się ogromną siłą i niejednokrotnie zmierzył się z Hulkiem.

3. Ares - grecki bóg wojny, który jest jednym z najlepszych wojowników równych siłą i umiejętnościami samemu Thorowi. Obie postacie zresztą starły się kilkukrotnie w walce. Ares po raz pierwszy wystąpił w 129 numerze „Thora” z 1966 roku.

4. Bi-Beast - dziwaczny stwór o dwóch głowach, którego debiut miał miejsce 169 numerze „The Incredible Hulk” z 1973 roku. Android strzegł skrzydlatej rasy humanoidów. Swoją ogromną siłę zaprezentował podczas wielu potyczek z Hulkiem.

5. Fin Fang Foom (?) - Z tym posągiem jest pewien problem, jednak wszystko wskazuje na to, że wizerunek przedstawia tego przypominającego smoka kosmitę. Pierwszy raz wystąpił w 89 numerze komiksu „Strange Tales” z 1961 roku. Walczył między innymi z Thorem, ale bardziej znany jest jako wróg Iron Mana. Zresztą w jednej z filmowych części przygód Tony'ego Starka pojawia się nawiązanie do tego potwora. Słowa Feige'a sugerują, że może to być również niedokończona rzeźba Hulka.

Ciekawe, czy kiedy twórcy filmu „Thor: Ragnarok” mówili o największych Easter eggach, mieli na myśli ich fizyczną wielkość, czy rangę w hierarchii komiksowych maniaków? Przekonamy się o tym po premierze najnowszej propozycji od Marvel Studios. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.