Kolejna gwiazda w obsadzie nowego "Batmana". Wiemy, kto zagra Riddlera

18.10.2019 10:13
Riddler|undefined Fot. kadr z serialu "Batman: The Animated Series"/Warner Bros.

Reżyser Matt Reeves potwierdził udział kolejnego aktora w jego nadchodzącym filmie o Mrocznym Rycerzu. Tym razem dowiedzieliśmy się, kto zagra nowego Edwarda Nygmę, zwanego również Riddlerem.

Ostatni tydzień był prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem dla fanów Batmana - najpierw dowiedzieliśmy się, że Zoe Kravitz zagra Catwoman, niedługo potem studio postanowiło zakończyć rozmowy z Joną Hillem na temat jego udziału w projekcie jako Pingwin, a teraz poznaliśmy nazwisko aktora, który zagra Riddlera. Nowym Edwardem Nygmą został Paul Dano, którego widzowie mogą znać z filmów "Człowiek-scyzoryk" z Danielem Radcliffem, oscarowego "Zniewolenego", czy "Labiryntu".

Batman - wiemy, kto zagra Riddlera

Informację na swoim Twitterze potwierdził reżyser Matt Reeves, który udostępnił gif z aktorem i podpisem "#EdwardNashton":

Aktor niewątpliwie pasuje fizjonomią do Riddlera znanego z komiksów i bajek - w końcu Człowiek-Zagadka nigdy nie stanowił dla Mrocznego Rycerza zagrożenia fizycznego. Złoczyńca zawsze starał się demoralizować i wpływać psychicznie i emocjonalnie na Batmana. Dlaczego jednak Reeves podpisał aktora słowami Edwarda Nashton?

Przeczytaj także

Riddler jest znany w kronikach policyjnych jako Edward Nygma (E. Nygma). Jednak w trakcie kilkudziesięcioletniej historii postaci w komiksach, późniejsi twórcy postanowili zrezygnować z tego niezbyt subtelnego nawiązania. Dlatego wymyślono mu prawdziwe nazwisko, które brzmi właśnie Edward Nashton. Edward Nygma staje się wówczas jedynie pseudonimem, który Nashton przyjmuje po decyzji o sianiu chaosu na pełen etat. Później oczywiście pojawia się jeszcze określenie Riddler, które nadają mu media nieznające jego prawdziwej tożsamości.

Wygląda więc na to, że Reeves podchodzi do całej sytuacji bardzo poważnie i realistycznie, unikając pseudonimów i używając prawdziwych imion oraz nazwisk dla przeciwników Batmana. Zresztą wiemy, że te nie są tajemnicą dla Człowieka-Nietoperza - jako najlepszy detektyw na świecie, Wayne szybko rozkodowuje prawdziwe tożsamości większości swoich przeciwników. Matt Reeves zaznaczał, że chce przedstawić w swoim filmie właśnie Batmana-Detektywa, więc użycie przez niego prawdziwego nazwiska Riddlera jest kolejnym działaniem w tym kierunku. 

"The Batman" zadebiutuje w kinach w czerwcu 2021 roku.

Zobacz także: "The Batman" - wiemy, kto zagra Catwoman w filmie z Robertem Pattinsonem

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.