"Książę w Nowym Jorku 2" - Eddie Murphy ponownie wystąpi w kilku rolach. W kogo się wcieli?

Sergiusz Kurczuk
17.04.2019 12:49
Książę w Nowym Jorku|undefined Fot. kadr z filmu Książę w Nowym Jorku

Eddie Murphy słynie z wcielania się w kilku bohaterów w tym samym filmie. W powstającym sequelu komedii "Książę w Nowym Jorku" zagra co najmniej dwie role.

W Hollywood trwa moda na powoływanie do życia sequeli filmów, które cieszyły się popularnością kilka dekad temu. Trend dosięgnął również komedii. Już niedługo ruszą zdjęcia do drugiej części filmu "Książę w Nowym Jorku". W tytułowej roli ponownie zobaczymy Eddiego Murphy'ego. Aktor znowu zaprezentuje swój aktorski kunszt, wcielając się w conajmniej dwie postacie. 

Przeczytaj także

Kogo oprócz króla Akeema zagra Murphy?

"Książę w Nowym Jorku 2" - Eddie Murphy w dwóch rolach

Na razie na temat fabuły nadchodzącej kontynuacji nie wiele wiadomo. Twórcy zdradzili, że tytułowy bohater będzie musiał powrócić do Nowego Jorku, by odnaleźć swojego potomka. Portal That Hashtag Show zdradził jednak ciekawostkę dotyczącą obsady. Eddie Murphy powróci nie tylko jako król fikcyjnego afrykańskiego państwa. Wystąpi też w drugiej roli - głównego przeciwnika Akeema. Antagonistą będzie generał Izzi - watażka rządzący krajem o nazwie Nexdooria, sąsiadującym z Zamundą. Izzi będzie starał się przejąć władzę w królestwie Akeema i wyciągnąć swoich rodaków z głębokiej biedy. 

Wyjawiony element fabularny filmu, sporo mów nam o tym, jak może wyglądać "Książę w Nowym Jorku 2". Podobny pomysł pojawił się w serii "Austin Powers", w której Mike Myers wcielał się nie tylko w tytułowego agenta, ale również jego odwiecznego wroga - Doktora Zło. Całkiem możliwe, że komedia nie tylko będzie miała za zadanie bawić, ale również zwróci uwagę widzów na problemy prawdziwych afrykańskich państw

"Książę w Nowym Jorku 2" - kiedy premiera?

W pierwszej części filmu Murphy również wcielał się w kilka postaci. Oprócz tytułowego księcia grał też Clarence'a, Randy'ego Watsona oraz Saula. Nie wykluczone, żę Akeem i generał Izzi nie będą jedynymi postaciami, które aktor powoła do życia. Za nadchodzącą produkcję odpowiadają Craig Brewer i Kenya Barris. Zdjęcia do filmu mają ruszyć jesienią 2019 roku. "Książę w Nowym Jorku 2" trafi do kin rok później. Na razie nie podano dokładnej daty premiery. 

>>Zobacz też: Ridley Scott szykuje sequel "Gladiatora". O czym opowie nowy film?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.