Kto zastąpi Millę Jovovich? Znamy obsadę rebootu "Resident Evil"

07.10.2020 13:42
Milla Jovovich, kadr z filmu RESIDENT EVIL: APOCALYPSE|undefined Fot. Everett Collection/East News

Powstaje nowa wersja filmu "Resident Evil". Twórcy zdradzili, kto wystąpi w produkcji. Okazuje się, że w reboocie pojawi się wiele znanych twarzy.

Kultowa gra Resident Evil w 2002 roku doczekała się kinowej adaptacji, która wkrótce przerodziła się w serię, liczącą sześć filmów. W każdym z nich w rolę głównej bohaterki imieniem Alice wcielała się Milla Jovovich. Już niedługo z serią będzie kojarzona inna twarz. Powstaje reboot "Resident Evil" i właśnie ogłoszono obsadę nadchodzącego filmu.

"Resident Evil" - obsada filmu 

O tym, że Hollywood przymierza się do stworzenia nowej wersji historii o wirusie Umbrella Corporation zmieniającym ludzi w zombie, wiadomo już od jakiegoś czasu. Do tej pory przedsięwzięcie było jednak owiane tajemnicą. W końcu światło dzienne ujrzały jakieś konkrety. Wiemy, kto wystąpi w nowym "Resident Evil".

Przeczytaj także

Jak donosi Deadline, w filmie reżyserowanym przez Johannesa Robertsa zobaczymy wiele gwiazd znanych z takich produkcji jak "Więzień labiryntu", "Umbrella Academy" czy seriali rozgrywających się w Arrowverse. Główną rolę dostała Kaya Scodelario, która zagra postać Claire Redfield. W nowym "Resident Evil" wystąpią również Hannah John-Kamen (jako Jill Valentine,) Robbie Amell (jako Chris Redfield), Tom Hopper (jako Albert Wesker), Avan Jogia (jako Leon S. Kennedy) oraz Neal McDonough (jako William Birkin). Fani growej serii powinni być więc zadowoleni, że na ekranie zobaczą bohaterów tytułów od Capcom.

Przeczytaj także

Roberts opowiedział o swojej najnowszej produkcji w oficjalnym oświadczeniu.

W tym filmie naprawdę chciałem wrócić do dwóch pierwszych gier i odtworzyć przerażające wewnętrzne przeżycie, jakie miałem, kiedy po raz pierwszy w nie grałem, jednocześnie opowiadając ugruntowaną ludzką historię o małym umierającym amerykańskim miasteczku - jedno i drugie ściśle powiązane i podane w przystępnej formie dla dzisiejszych odbiorców.

Na temat nowego "Resident Evil" wypowiedział się również producent Robert Kulzer.

Po kilkunastu grach, sześciu filmach  i setkach stron fan fiction, poczuliśmy się zmuszeni wrócić do roku 1998, by zgłębić tajemnice ukryte w murach rezydencji Spenser i miasteczku Raccoon City.

Co ciekawe, reboot nie będzie jedynym przedsięwzięciem związanym z serią "Resident Evil". Jednocześnie Netflix przygotowuje dwa seriale osadzone w świecie znanym z gry. Jeden z tytułów ma być produkcją aktorską. Drugi, zatytułowany "Resident Evil: Infinite Darkness" będzie serialem anime. Na razie nie wiadomo kiedy zobaczymy nadchodzące produkcje.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Nie żyje Leon z Resident Evil 2. Paul Haddad był oryginalnym głosem postaci

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.