Kto zastąpi Thanosa w roli głównego złoczyńcy Marvela? Fan stworzył ciekawą teorię

31.10.2019 13:05
Foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Avengers: Endgame"/ Marvel Studios

Po pokonaniu Thanosa przyszedł czas, by ktoś zastąpił go w roli największego złola uniwersum Marvela. Kto zajmie jego miejsce? Jeden z fanów ma pewien pomysł.

Thanos to największe zło, jakie istniało w świecie Kinowego Uniwersum Marvela. Każdy z poprzednich przeciwników Avengers miał nas jedynie przygotować do starcia z najgorszym z najgorszych. Tak więc, choć dotychczasowe filmy Marvela nie posiadały jednego głównego bohatera, z pewnością posiadały głównego złoczyńcę. Teraz, gdy Thanos wreszcie zszedł ze sceny, przyszedł czas by ktoś zajął jego miejsce. Któż to będzie? Jeden z fanów stworzył ciekawą teorię.

Kto zastąpi Thanosa w roli głównego złoczyńcy Marvela?

Wiemy już, że Marvel nie planuje w najbliższym czasie rozwijania żadnego motywu przewodniego, a na kolejny crossover na miarę "Avengers: Endgame" przyjdzie nam poczekać przynajmniej 10 lat. Nie przeszkadza to jednak fanom w snuciu domysłów, kto przejmie pałeczkę po Thanosie i stanie się głównym czarnym charakterem kolejnych faz MCU. Do najpopularniejszych kandydatów należą rzecz jasna Galactus i Dooktor Doom. Jednak zdaniem jednego z fanów, na ich występ przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wcześniej przyjdzie pora na kogoś zupełnie innego.

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - twórcy zdradzili, który Avenger miał przeżyć pstryknięcie Thanosa 

Użytkownik Reddita, posługujący się pseudonimem u/secsmachine, wysnuł teorię odnośnie kolejnego wielkiego złoczyńcy Marvela. Swoje domysły oparł na słowach, które padły z ust Tony'ego Starka w filmie "Avengers: Endgame". Stark skomentował pomysł podróży w czasie kwestią: "Gdy zadzierasz z czasem, ten zazwyczaj odpowiada tym samym". Zatem, zdaniem u/secsmachine miejsce Thanosa zajmie nie kto inny, jak sam Kang Zdobywca

Przeczytaj także

Pełna treść teorii brzmi następująco:

Po ataku na siedzibę Avengers w "Endgame" Tony wypowiedział słowa "Gdy zadzierasz z czasem, ten zazwyczaj odpowiada tym samym". Myślę, że ten cytat ma znacznie większe znaczenie, niż sądziliśmy. Wiemy, że po Thanosie w MCU pojawi się inne duże zagrożenie. Galactus i Dooktor Doom są oczywiście odpowiednimi kandydatami, jednak myślę, że wątek podróży w czasie i działanie naszych bohaterów w przestrzeni i kontinuum czasowym, mogą przyciągnąć uwagę złoczyńcy związanego właśnie z czasem - Kanga Zdobywcy. Jak twierdzi trzecie prawo Newtona: Dla każdego działania jest równorzędna i przeciwna reakcja. Tą reakcją na poziomie historii przedstawianej w Marvelu może być Kang, który stanowił będzie nowe zagrożenie, jako konsekwencja wydarzeń z "Avengers: Endgame". Myślę, ze logicznym byłoby uczynienie z Kanga głównego złoczyńcy 5. fazy MCU, dając jednocześnie dostatecznie dużo czasu na podbudowę wprowadzenia Galactusa jako złoczyńcy fazy 6. Co więcej, Kang to jeden z głównych przeciwników Fantastycznej Czwórki, a - jak wiadomo - ich wątek ma pojawić się już w najbliższej przyszłości.  

Zobacz też: Marvel stworzy multiwersum Spider-Mana z Hollandem, Garfieldem i Maguire'em? 

Kim konkretnie jest Kang Zdobywca? Jak stwierdzi oficjalna Encyklopedia Marvela, Kang to urodzony w alternatywnej linii czasowej w roku 3000 n.e. Nathaniel Richards. Odkrył on technologię podróży w czasie, która umożliwiła mu przenoszenie się w dowolne miejsca i czas. Jego pierwszym przystankiem był starożytny Egipt, gdzie przejął władzę i przez dekadę sprawował rządy jako faraon Rama-Tut, dopóki nie został zmuszony do ucieczki przez Fantastyczną Czwórkę. Następnie przybył do XL. wieku, gdzie założył własne imperium i przyjął imię Kang Zdobywca. Jest mistrzem podróży w czasie, cechuje go również długowieczność i wysoka inteligencja

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - jeden z Avengerów miał zostać wiceprezydentem USA 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.