Którzy superbohaterowie powrócą w „Avengers 4”? [SPOILER]

Sergiusz Kurczuk
27.04.2018 18:05
Którzy superbohaterowie powrócą w „Avengers 4”? [SPOILER] Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Twórcy „Avengers: Infinity War” od dawna zapowiadali, że film przyniesie śmierć conajmniej jednej znaczącej postaci. Który Avenger zginie w „Avengers 3” i nie wystąpi już w MCU? Kto powróci w „Avengers 4”? CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

UWAGA! Artykuł zawiera POWAŻNE spoilery dotyczące fabuły „Avengers: Infinity War”. Nie mów, że Cię nie ostrzegaliśmy!

Każdy, kto widział już „Avengers: Infinity War” wie, że bracia Russo nie rzucali słów na wiatr. Zapowiadali, że pożegnamy się z niektórymi postaciami i tak właśnie stało się w 3. części „Avengers”. O tym, kto umarł podczas potyczki z potężnym Thanosem, pisaliśmy w osobnym artykule. Czas zastanowić się, którzy herosi powrócą w kolejnej części historii walki o Kamienie Nieskończoności. 

Avengers - kto przeżył Infinity War?

Końcówka najnowszego tytułu dziejącego się w MCU wprawiła w osłupienie nie jednego fana filmów Marvel Studios. To, co wydarzyło się na ekranie, było zaskoczeniem dla niejednego fana, ale również widzów, którzy do tej pory drwili sobie z produkcji Marvela, traktując je jak filmy dla dzieci. Bracia Russo udowodnili jednak, że wszyscy hejterzy MCU się mylili, a „Avengers: Infinity War” ma szansę pobić sukces kasowy filmu „Black Panther”.

Thanos Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Pierwsze starcie z Thanosem przeżyła dosłownie garstka bohaterów. Fani obstawiali, że umrze Kapitan Ameryka, lub Iron Man. Aktorzy wcielający się w bohaterów mają kontrakt z Marvel Studios, który wygasa po premierze „Avengers 4”. Jednak Steve Rogers i Tony Stark przeżyli. Oto pełna lista herosów, którzy zostali przy życiu:

 • Hulk
 • Black Widow
 • Rocket Raccoon
 • Kapitan Ameryka
 • Iron Man
 • War Machine
 • Thor
 • Okoye
 • Shuri
 • Wong
 • Captain Marvel

Prawdopodobnie przy życiu pozostali również Hawkeye, Ant-Man i Wasp, ale ci bohaterowie nie pojawili się na ekranie. Carol Danvers też nie mieliśmy okazji zobaczyć osobiście, ale scena po napisach zasugerowała, że bohaterka przeżyła eksterminację przygotowaną przez Thanosa. Twórcy pozostawili przy życiu postacie drugoplanowe i głównych bohaterów pierwszej części „Avengers”. Praktycznie wszyscy herosi wprowadzeni po zakończeniu Fazy Pierwszej, zostali pozbawieni życia. 

Avengers 4 - kto powróci w kolejnej części?

Mimo rzezi herosów fani interesujący się kolejnymi produkcjami Marvel Studios śmierci pewnych bohaterów nie wzięli na poważnie. Od dawna wiadomo, że za kilka lat zobaczymy kolejne części „Spider-Mana”„Doktora Strange'a”, „Black Panthera” oraz „Strażników Galaktyki”. W jakiś sposób twórcy będą musieli przywrócić bohaterów do życia. Czy w 4. części „Avengers” pojawią się podróże w czasie? A może podobnie jak w „Agentach S.H.I.E.L.D.” zobaczymy alternatywną rzeczywistość? Jedynie „Strażnicy Galaktyki” mogliby obejść się bez wcześniej wprowadzonych postaci, bo w komiksach ta drużyna miała rozmaite składy. Spider-Mana mógłby też zastąpić Miles Morales, ale eliminowanie rozpoznawanych i stosunkowo świeżych postaci w tym momencie byłoby strzałem w kolano.

Vision Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Jest też spora szansa, że do świata żywych powróci Vision. Bruce Banner zauważył, że Kamień Umysłu wcale nie był jedynym elementem, sprawiającym, że syntezoid imituje człowieka niemal w 100 procentach. Sztuczny organizm wciąż ewoluując, prawdopodobnie nie potrzebuje klejnotu, żeby funkcjonować. Shuri próbowała nawet usunąć Kamień z głowy Visiona. Niestety atak Black Order przerwał proces. Całkiem jednak prawdopodobne, że siostra Black Panthera zdołała zgrać świadomość herosa na zewnętrzną pamięć. Jeśli jej się to udało, wystarczy jedynie stworzyć nowe ciało Visiona na podstawie dokonań Bannera i Starka z „Czasu Ultrona” i wgrać dawne wspomnienia i świadomość. Syntezoid ma więc szansę powrócić najszybciej ze wszystkich herosów. 

Z drugiej strony nie wiadomo, czy czyn Thanosa rzeczywiście zabił bohaterów. Ci herosi, którzy rozpłynęli się w chmurze prochu, równie dobrze mogli zostać przeniesieni do jakiegoś rodzaju limbusa. Tak naprawdę pozbawieni życia zostali jedynie przebity włócznią Corvusa Glaive'a Heimdall, Loki, któremu Thanos złamał kark, Gamora pozbawiona życia przez przybranego ojca na planecie Vormir oraz Vision zabity przez Szalonego Tytana w wyniku wyrwania Kamienia Umysłu z głowy. 

Jak potoczą się dalsze losy świata? Którzy herosi powrócą? Z którymi pożegnamy się na zawsze? Dowiemy się dopiero 3 maja 2019 roku, kiedy film wejdzie do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.