Kupno 21st Century Fox przez Disneya zaboli "X-Men: Dark Phoenix"? Tak twierdzą marketingowcy

Kamil Kacperski
16.03.2019 13:53
X-Men: Dark Pheonix|undefined Fot. materiały prasowe

Jak podaje Vanity Fair, szefowie marketingu w firmie Fox boją się, że głośna transakcja odbije słabym wynikiem komercyjnym filmu "X-Men: Dark Phoenix".

"X-Men: Dark Phoenix" ma trafić do kin w czerwcu 2019 roku. Niedawno film doczekał się 2. oficjalnego zwiastuna, który (SPOILER!) właściwie potwierdził śmierć Mystique, ale fani nie są bardzo podekscytowani prospektem obejrzenia kolejnego filmu o mutantach w wykonaniu studia 21st Century Fox. Zwłaszcza, że prawa do marki X-Men już niedługo znajdą się w rękach Disneya, który jest właścicielem Marvel Studios i całego MCU. To oznacza, że już niedługo mutanci powinni się pojawić w Marvel Cinematic Universe.

X-Men: Dark Phoenix rozczaruje przez transakcję między Foxem a Disneyem?

Niechęć fanów do "Dark Phoenix" zauważyli marketingowcy Foxa. Vanity Fair opublikowało w połowie marca 2019 roku artykuł, w którym powołało się na anonimowych pracowników studia. Stwierdzili oni, że umowa między firmą a Disneyem spowoduje klęskę finansową "X-Men: Dark Phoenix". Nie tylko dlatego, że ludzie po prostu nie będą chcieli zobaczyć filmu, którego nową (i prawdopodobnie lepszą) wersję zobaczą w ciągu kilku lat, ale także dlatego, że firma nie przewidziała żadnej odgórnej strategii marketingowej dotyczącej "Dark Phoenix":

Wiemy, kiedy publikujemy zwiastun, ale jesteśmy zdecydowanie w tyle, jeśli chodzi o miejsce, w którym powinniśmy być. To jest przerażające. Byłbym wściekły, gdyby chodziło o mój film.

Transakcja między Foxem a Disneyem spowodowała również, że sporo osób zaangażowanych w projekty praktycznie z dnia na dzień straciło prace. Inny szef działu marketingu stwierdził, że praca z ludźmi, którzy prawdopodobnie nie dotrwają premiery "Dark Phoenix" powoduje ogromne problemy:

Co nie jest normalne, to fakt, że większość ludzi obecnych na spotkaniach nie będzie miało pracy, kiedy w kinie pojawi się ten film. To nie jest normalne.Nikt do nas nie przyszedł i nie powiedział: "Dzieje się to i to". Dlaczego nie mogą nam powiedzieć, że to nie jest miejsce dla nas? Dlaczego nikt nam nie mówi, co się dzieje? Nie wyrzucają nas z pracy, bo nie zarobiliśmy dla firmy pieniędzy, czy dlatego, że źle wykonujemy swoją pracę. Wyrzucają nas z powodów czysto kapitalistycznych.

I chociaż reżyser filmu, Simon Kinberg, zapewniał wcześniej, że przejęcie filmowego oddziału Foxa przez Disney nie będzie miało wpływu na zawartość filmu, to prawdopodobnie nie mógł sobie wyobrazić, co się będzie działo za kulisami produkcji. 

X-Men: Dark Phoenix - kiedy premiera?

Czy raport Vanity Fair jest prawdziwy i podparty faktami? Cóż, tego możemy się nigdy nie dowiedzieć. Pewne jest jedno - film "X-Men: Dark Phoenix" trafi do kin już 7 czerwca 2019 roku. Co będzie dalej z serią o mutantach? Tego dowiemy się prawdopodobnie dopiero po premierze produkcji Kinberga.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.