Letitia Wright jest gotowa, by przejąć tron Wakandy i kostium Black Panthera

Sergiusz Kurczuk
28.05.2018 13:39
Shuri (Letitia Wright)|undefined Fot. kadr z filmu Black Panther

Wcielająca się w Shuri Letitia Wright ponownie zasugerowała, że niebawem zobaczymy ją w roli nowej Black Panther. 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Grana przez Letitię Wright Shuri była jedną z najlepszych postaci drugoplanowych filmu „Black Panther”. Młodsza siostra T'Challi nie tylko okazała się geniuszem technologicznym, ale również utalentowaną wojowniczką. Wielu fanów od razu zobaczyło w bohaterce następczynię tronu Wakandy i kostiumu Czarnej Pantery. Aktorka sugerowała już jakiś czas temu, że wcieli się w kostium swoich przodków i zostanie nową obrończynią afrykańskiego państwa. Po premierze filmu „Avengers: Infinity War” ta spekulacja stała się bliższa prawy niż kiedykolwiek wcześniej. 

Shuri nową Black Panther?

Jak donosi Deadline, podczas londyńskiego MCM Comic-con aktorka ponownie niejednoznacznie odpowiedziała na pytania, czy to ona w kolejnym filmie Marvel Studios założy kostium Black Panthera. Słowa aktorki sprawiły, że fani jej postaci ponownie nabrali nadzieję. 

Biorąc pod uwagę komiksy, tak.

Aktorka odniosła się oczywiście do 5. volume'a przygód Black Panthera wydawanego w latach 2009-2010. W komiksie Reginalda Hudlina Shuri musiała przejąć obowiązki brata po tym, jak T'Challa został poważnie raniony przez Doktora Dooma. Król Wakandy wszedł w konflikt z grupą Cabal, która była przeciwieństwem sprawujących pieczę nad Klejnotami Nieskończoności Illuminati. T'Challa walczył o życie, a Shuri przeszła rytuał i została nową Black Panther. Mimo że jej brat wrócił do zdrowia, dziewczyna zachowała kostium, z którego korzystała podczas ataku Thanosa na Wakandę na łamach serii „Infinity”.

1 Fot. foto: okładka filmu Black Panther vol. 5 #1

W „Avengers: Infinity War” T'Challa zniknął wraz innymi herosami, kiedy Thanos zdobył wszystkie Kamienie i wypełnił swoją misję. Nie wiadomo, co stało się z Shuri, ale prawdopodobnie przeżyła czystkę Szalonego Tytana. Jest więc spora szansa, że przynajmniej w 4. części „Avengers” zobaczymy ją jako Black Panthera. Jest to całkiem prawdopodobne, tym bardziej że już przy okazji pierwszego filmu pojawił się concept art, przedstawiający Shuri w czarnym kostiumie z vibranium.

Shuri Fot. foto: print screen z imgur.com

Czy jest szansa, że 2. cześć „Black Panthera” opowie o Shuri jako królowej i obrończyni Wakandy? Szanse są raczej małe, mimo zapewnień, że czas po premierze „Avengers 4” będzie należał do superbohaterek. Byłby to oczywiście nowatorski i odważny ruch ze strony Marvel Studios, ale T'Challa prawdopodobnie zostanie przywrócony do życia i w roli Black Panthera w 2. solowym filmie o tym herosie ponownie zobaczymy Chadwicka Bosemana. 

Pozostali przy życiu mieszkańcy Wakandy powrócą na początku maja 2019 roku w 4. części „Avengers”. Film „Black Panther 2” został już oficjalnie potwierdzony przez szefów Marvel Studios, ale na razie nie podano daty premiery. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.