Najlepsze filmy z Maciejem Stuhrem - TOP 10. "Poranek kojota" i "Chłopaki nie płaczą"

24.04.2019
Aktualizacja: 25.04.2019 10:25
Maciej Stuhr filmy|undefined Fot. : Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Maciej Stuhr to aktor, który zagrał w wielu słynnych polskich filmach. Przedstawiamy zestawienie dziesięciu najlepszych produkcji, w których mogliśmy go zobaczyć.

Maciej Stuhr jest synem popularnego polskiego aktora, Jerzego Stuhra i skrzypaczki, Barbary Kóski. Po ukończeniu psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczął studia aktorskie, które ukończył w 2003 roku. Od 2004 do 2008 roku występował regularnie w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie.

Top 10: Najlepsze filmy z Maciejem Stuhrem

Przeczytaj także

Aktor zadebiutował w dziesiątej i ostatniej części cyklu programu telewizyjnego z 1988 roku "Dekalog X" Krzysztofa Kieślowskiego w roli Piotrka. Mężczyzna jest znany z parodiowania różnych sławnych osób. W 1997 roku razem z kabaretem "Po Żarcie" otrzymał nagrodę na przeglądzie PaKa. 

1. "Historie miłosne" reż. J. Stuhr (1997)

Film Stuhra był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Niestety produkcja nie zdobyła żadnej nagrody. Obraz przedstawia cztery różne historie, których bohaterem jest inny mężczyzna, ale każdą z tych ról odgrywa Jerzy Stuhr.

2. "Fuks" reż. M. Dutkiewicz (1999)

Film jest komedią romantyczną z dodatkiem kina akcji. Obraz ukazuje walkę głównego bohatera z największym gangsterem w mieście. W dniu osiemnastych urodzin chłopak postanawia wyrównać rachunki z człowiekiem, do którego żywi nienawiść.

3. "Chłopaki nie płaczą" reż. O. Lubaszenko (2000)

Kuba i Oskar przypadkiem zostają wciągnięci w aferę z gangsterami. Pewnego razu jeden z chłopców postanawia pomóc nieśmiałemu i zakompleksionemu przyjacielowi w kontaktach z kobietami. Chłopak dzwoni do agencji towarzyskiej. Później jednak okazuje się, że młodzieńców nie stać na taką rozrywkę...

4. "Poranek kojota" reż. O. Lubaszenko (2001)

Kuba poznaje młodą piosenkarkę, w której się zakochuje. To jednak nie podoba się ojcu dziewczyny, a tym bardziej jej chłopakowi. Młodzieniec musi zastanowić się, w jaki sposób wydostać się z opresji.

5. "Pogoda na jutro" reż. J. Stuhr (2003)

Józef Kozioł spotyka swoją rodzinę po 17 latach spędzonych w klasztorze. Jego żona, młodsza córka i syn nie wybaczyli mu jeszcze tego, że pewnego dnia wyszedł z domu i już nie wrócił. Niestety mężczyzna nie jest przygotowany na życie poza klasztorem, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

6. "Wesele" reż. W. Smarzowski (2004)

Wiesław Wojnar urządza swojej córce, Kasi, huczne wesele. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, kiedy na ślub nie przychodzi były chłopak kobiety. Kasia wciąż jest w nim zakochana.

7. "Listy do M." reż. M. Okorn (2011)

Drogi kilkunastu osób krzyżują się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Film przypomina amerykańską komedię "To właśnie miłość" z 2003 roku, ale historie bohaterów nie przypominają produkcji Richarda Curtisa.

8. "Obława" reż. M. Krzyształowicz (2012)

Polski dramat wojenny, w którym główne role zagrali Marcin Dorociński, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati i inni polscy aktorzy. Maciej Stuhr wcielił się w Henryka Kondolewicza. W rolę kaprala "Wydry" miał się wcielił Robert Więckiewicz.

9. "Pokłosie" reż. W. Pasikowski (2012)

Józef Kalina popada w konflikt z mieszkańcami. Jego brat po latach emigracji powraca do Polski i odkrywa mroczną tajemnicę, którą skrywa pewne miejsce. Mężczyźni próbują dojść do prawdy.

10. "Planeta Singli" reż. M. Okorn (2016)

Ania jest nauczycielką, która ma konto na portalu randkowym. Kobieta poszukuje idealnego mężczyzny. Pewnego wieczoru spotyka showmana, Tomka, który prowadzi najpopularniejszy program w telewizji. Mężczyzna proponuje kobiecie udział w swoim programie. Polska komedia romantyczna, którą warto obejrzeć. 

Maciej Stuhr na początku nie przejawiał zainteresowania aktorstwem. Krytycy jednak docenili jego talent i jednogłośnie uznali, że aktorstwo ma w genach.

Zobacz także: >>TOP 25: Najlepsze polskie komedie w historii<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.