Mark Hamill uspokoił fanów "Star Wars". Luke Skywalker nie umarł jako dziewica

Sergiusz Kurczuk
18.04.2019 14:01
Mark Hamill|undefined Fot. FayesVision / WENN.com/agestock/East News

Luke Skywalker to jeden z najpopularniejszych bohaterów w popkulturze. Fanów interesuje każdy aspekt życia postaci. Mark Hamill skomentował jego życie seksualne.

Świat "Gwiezdnych Wojen" jest na tyle szeroki, że w ciągu ponad 40 lat od debiutu 1. filmu z serii George'a Lucasa, fani mogli poznać najdrobniejsze szczegóły dotyczące jej bohaterów. Jeśli w filmach nie było na coś czasu, luki w biografiach wypełniane są za pomocą książek, komiksów i gier osadzonych w uniwersum "Star Wars". Nie wszystkie aspekty życia herosów są jednak w nich poruszone. Co z życiem seksualnym? 

Przeczytaj także

Mark Hamill postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące cnoty Luke'a Skywalera

"Gwiezdne Wojny" - czy Luke Skywaker był dziewicą? 

W IV epizodzie Luke zakochał się w Lei, która bardziej zainteresowana była awanturniczym Hanem Solo, niż szlachetnym, lecz zbyt grzecznym chłopakiem z Tattoine. Z czasem wychodzi na jaw, że księżniczka jest w rzeczywistości siostrą bliźniaczką Skywalkera, co sprawia, że protagonista traci całe zainteresowanie dziewczyną. Poza tym jako Jedi teoretycznie nie powinien wchodzić w żadne związki miłosne. Czy to oznacza, że Luke umarł jako prawiczek? 

Takie pytanie postanowiła zadać jedna z fanek "Gwiezdnych Wojen". W tym celu napisała na Twitterze dość bezpośredni post skierowany do odtwórcy Skywalkera. Słynący z wielkiego poczucia humoru Mark Hamill udzielił odpowiedzi. 

Dorób sobie własną wersję wydarzeń. To nie zostało określone, ale z tej, którą ja wymyśliłem, wynika, że nie. 

Skoro mówi to człowiek kojarzony przez większość życia z rzeczonym bohaterem, to chyba wszyscy powinni mu uwierzyć. Nie wiadomo z kim Luke stracił dziewictwo, ale być może kiedyś dostaniemy co do tego potwierdzenie z jakiegoś oficjalnego źródła. Warto pamiętać, że w książkowej wersji "Ostatnich Jedi" pojawia się wątek żony Skywalkera. Kobieta jest jednak tylko jego wyobrażeniem. Jedi zastanawia się, jak wyglądałoby jego życie, gdyby poszedł inną drogą, co tylko podkreśla jego samotność. 

"Gwiezdne Wojny" - kiedy premiera IX epizodu?

Chociaż pod koniec VIII epizodu Luke umarł, potwierdzono, że jego postać powróci w ostatniej części trzeciej trylogii. Być może fabuła filmu "Star Wars: The Rise of Skywalker" zdradzi co nieco na temat przeszłości Skywalkera. Na razie pozostaje nam czkać. Premiera w polskich kinach została zapowiedziana na 19 grudnia 2019 roku. 

>>Zobacz też: Mark Hamill: Luke Skywalker może być gejem<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.