Marvel opóźnia premiery "Deadpoola 3", "Fantastycznej czwórki" i nowych "Avengers" przez problemy z "Blade'em"

12.10.2022 14:05
Marvel opóźnia premiery "Deadpoola 3", "Fantastycznej czwórki" i nowych "Avengers" przez problemy z "Blade'em" Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Marvel Studios zapowiada spore roszady w swoim planie wydawniczym, które dotkną produkcji z 2023 i 2024 roku. Wszystko jest spowodowane jednym z filmów.

Blade, Fantastyczna czwórka, Deadpool 3 i Avengers opóźnieni 

Czwarta Faza MCU powoli dobiega końca, ponieważ czeka na nas jeszcze jedynie "Black Panther: Wakanda Forever". Marvel patrzy więc już daleko w przyszłość, zapowiadając nam mnóstwo kolejnych filmów i seriali, które będą kulminowały dwoma filmami z serii "Avengers" - "The Kang Dynasty" i "Secret Wars". Na to jednak będziemy musieli poczekać, ponieważ twórcom powinęła się noga.

Polecamy

Wszystko dlatego, że wyczekiwany przez fanów "Blade" z Mahershalą Alim w roli głównej musiał zostać opóźniony. Tytuł na miesiąc przed rozpoczęciem zdjęć stracił swojego reżysera, Bassama Tariqa.

Oprócz tego pojawiły się raporty, że Ali nie jest zadowolony z "przeciętnego" scenariusza, który zawierał jedynie 2 sceny akcji i miał zaledwie 90 stron. Projekt musiał zatem zostać opóźniony, by nie tylko przerobić skrypt, ale także znaleźć odpowiedniego reżysera.

To spowodowało natomiast lawinowe opóźnienia dla innych filmów - tutaj mowa nie tylko o samym "Bladzie", który z 3 listopada 2023 roku został przesunięty na 6 września 2024 roku, ale także o "Deadpoolu 3", "Fantastycznej czwórce" oraz "Avengers: Secret Wars".

Zatem kolejno - "Deadpool 3" pojawi się teraz 8 listopada 2024 roku, "Fantastyczna czwórka" 14 lutego 2025 roku, a "Avengers: Secret Wars" zadebiutują dopiero w maju 2026 roku.

Zmiana daty premiery "Blade'a" ma też wpływ na inne filmy Disneya, które będą niezwiązane z komiksami Marvela. Teraz dramat historyczny "Chevalier" trafi do kin 7 kwietnia 2023 roku, nowa "Planeta małp" 24 maja 2024 roku, a kolejna część przygód Herculesa Poirota zatytułowana "A Haunting in Venice" 15 września 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.