Marvel potwierdził, że Loki wcale nie był złą postacią w filmie "Avengers"

Sergiusz Kurczuk
31.12.2018 12:04
Tom Hiddleston (Avngers)|undefined Fot. kadr z filmu Avengers

Według najnowszej biografii filmowego Lokiego przybrany brat Thora nie był zły podczas wydarzeń ukazanych w filmie "Avengers". Czy za jego uczynki odpowiadał Thanos?

Filmy Marvel Studios, chociaż wychwalane przez fanów na całym świecie, od początku istnienia miały problem z czarnymi charakterami. Zazwyczaj złe postacie były jednowymiarowe, nudne, kliszowe i przewidywalne. Za najlepszego złoczyńcę uznano Lokiego, w którego wcielał się Tom Hiddleston, jednak nawet jego kreacji daleko było do ideału. W ostatnich latach ten stan rzeczy uległ zmianie, przede wszystkim za sprawą Thanosa. Okazuje się jednak, że pierwszy przeciwnik drużyny Avengers, wcale nie był zły. Teoretycznie nie można uznawać go więc za czarny charakter. Jak to możliwe?

"Avengers" - czy Loki naprawdę był złoczyńcą?

Filmowy Loki zadebiutował w "Thorze" z 2011 roku. Został ukazany jako czarny charakter, którym powoduje zazdrość o brata. Dla wielu widzów była to postać tragiczna, dlatego zyskał popularność wśród części fanów. Twórcy "Avengers" bazując na pierwszym numerze komiksu o największych herosach świata, wykorzystali Lokiego w roli głównego antagonisty. Po prawie 10 latach od premiery filmu okazuje się, że przybrany brat Thora wcale nie był zły. 

Na oficjalnej stronie Marvela, pojawiła się zaktualizowana biografia filmowej postaci. Można się z niej dowiedzieć ciekawego faktu na temat asgardzkiego boga. Kto lub co odpowiada za zachowania Lokiego w "Avengers"? Odpowiedź jest prosta. Winę ponosi Kamień Umysłu, który bohater dzierżył w Berle. Klejnot nie tylko pozwalał Lokiemu kontrolować umysły innych. Artefakt wpływał również na jego zachowanie. Kamień Umysłu wykorzystał więc negatywne emocje skumulowane w Lokim na jego niekorzyść. 

Loki - złoczyńca, czy bohater?

W kolejnych filmach MCU Loki zaczął być ukazywany w coraz lepszym świetle. Zarówno w filmach "Thor: Mroczny świat" oraz "Thor: Ragnarok",  widzowie mieli szansę dostrzec pozytywne cechy tej postaci. Apogeum przypadło jednak na prolog "Avengers: Infinity War". Co prawda nie trwało ono długo, ale Loki wykazał się niezwykłym bohaterstwem, co przypłacił życiem.

Wbrew teoriom fanów, bracia Russo potwierdzili, że Thanos zabił Lokiego. Nie oznacza jednak, że Tom Hiddleston nie powróci do roli boga kłamstw. Prawdopodobnie zobaczymy go w miniserialu o tym bohaterze, który ma trafić za jakiś czas na platformę streamingową Disney+

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.