Marvel przekształci filmy o Avengers w sztuki Szekspira

AKTUALIZACJA 25.03.2021 25.03.2021 13:23
AKTUALIZACJA 25.03.2021 25.03.2021 13:23
Avengers - Chris Hemsworth (Thor) i Chris Evans (Kapitan Ameryka) - kadr z filmu Marvela) Fot. Marvel Studios / Paramount Pictures/Collection Christophel/East

Marvel ogłosił, że niebawem zadebiutuje "William Shakespeare’s Avengers: The Complete Works", czyli przełożenie filmów MCU na szekspirowską modłę.

W drugiej połowie roku 2021 zadebiutuje "William Shakespeare’s Avengers: The Complete Works" - ilustrowany zbiór, którego autorzy przeniosą wszystkie cztery części "Avengers" do szekspirowskich realiów. 

Filmy Marvela jako sztuki Szekspira?

William Szekspir był jednym z największych twórców teatralnych w historii świata. Zmienił oblicze kultury i wpłynął na nią tak mocno, że wątki z jego komedii i tragedii do dziś pobrzmiewają echem w niezliczonej ilości filmów, seriali, a nawet komiksów

Marvel zapowiedział na swojej oficjalnej stronie, że niebawem światło dzienne ujrzy książka "William Shakespeare’s Avengers: The Complete Works" autorstwa Iana Doeschera z rysunkami Danny'ego Schiltza. Pozycja powstanie przy współpracy z wydawnictwem Quirk Books. Twórca przedstawi wydarzenia z filmów "Avengers", "Avengers: Age of Ultron", "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame" typowym dla Szekspira językiem. Postacie takie jak Iron Man, Kapitan Ameryka, Kapitan Marvel, Hulk, Black Panther, Black Widow, Hawkeye, Thor, Spider-Man, a nawet Groot przemówią więc wierszem utrzymanym w manierze typowej dla czasów elżbietańskich.

Polecamy

Tego typu wydawnictwo to nie tylko ciekawe i nowatorskie spojrzenie na filmową serię, ale również pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów MCU, którzy mogą zobaczyć uniwersum z zupełnie innej perspektywy. Okładka książki sugeruje, że rysunki będą nawiązywać do czasów barda z Avonu. "William Shakespeare’s Avengers: The Complete Works" zadebiutuje na amerykańskim rynku 28 września 2021 roku. Tytuł można już kupić w preorderze, dostępnym TUTAJ.

William Shakespeare’s Avengers: The Complete Works. Fot. foto: Quirk Books/Marvel/materiały prasowe

"William Shakespeare’s Avengers: The Complete Works" to nie pierwsza książka autorstwa Doeschera utrzymana w tym stylu. Autor przetarł szlaki pozycją "William Shakespeare’s Star Wars" z 2013 roku, która stała się bestsellerem. Czy szekspirowska wersja filmów o Avengers, powtórzy sukces poprzedniej książki? Przekonamy się za jakiś czas.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.