Marvel zapowiada, że Loki będzie panseksualny

Sergiusz Kurczuk
13.12.2017 14:05
Marvel zapowiada, że Loki będzie panseksualny Fot. kadr z filmu Thor: Mroczny świat

Największe koszmary przeciwników „ideologii gender” niebawem się spełnią! Marvel Comics zamierza uczynić przybranego brata Thora panseksualistą. 

Loki z filmowych adaptacji komiksów Marvela jest jedną z najpopularniejszych postaci, które nie należą do grona superbohaterów. Przybrany syn Odyna grany przez Toma Hiddlestona balansuje na pograniczu zła i dobra. W „Avengers” był jednym z głównych przeciwników supergrupy. W „Thorze: Ragnarok” przeszedł na stronę dobra, pomagając swojemu bratu. Z kolei w nadchodzącym „Infinity War” znowu zbrata się z definitywnie negatywną postacią. Niestabilność to jedna z jego głównych cech nie tylko w filmach, ale również w komiksach.

Filmowa popularność przeniosła się również na grunt obrazkowych opowieści i w 2014 roku Asgardczyk po raz pierwszy w historii wydawnictwa Marvel otrzymał solową serię komiksową zatytułowaną „Loki: The Agent of Asgard”. Niedługo bohatera czeka poważna zmiana. Komiksowa scenarzystka i autorka książki „The Gentleman’s Guide To Vice And Virtue”, Mackenzi Lee, niebawem stworzy trzy-zeszytową historię, w której Loki zostanie panseksualny i dowolnie będzie mógł przechodzić z jednej płci w drugą. W komiksie poznamy losy boga oszustw z czasów wczesnej dorosłości. 

Pomysł Lee już budzi kontrowersje wśród niektórych fanów Marvel Comics. Artystka postanowiła zakończyć wszelkie dyskusje na temat orientacji Lokiego jednym wpisem na Twitterze.

Oto co mogę powiedzieć: Loki jest kanonicznie panseksualną i płynnie zmieniającą płeć postacią. Więc. 

Pomysł krytykują wszyscy radykalni fani, którym nie podobają się zmiany w uniwersum wprowadzane w ostatnim czasie. Uważają oni, że „wojownicy o społeczna równość” niszczą bohaterów Marvela. Podobne kontrowersje wzbudzał moment, w którym Sam Wilson, znany jako Falcon został nowym Kapitanem Ameryką, lub gdy na koszulce Mockingbird znalazł się napis „A ty jaki masz stosunek do feminizmu?”. 

Mighty Avengers #29 Fot. foto: Mighty Avengers #29

Poprawność polityczna ma swoje minusy, ale w tym przypadku ewidentnie wypowiadają się fani, niemający pojęcia o Lokim. Postać wielokrotnie była już przedstawiana zarówno w formie męskiej, jak i żeńskiej. Bóg przejawiał też pociąg seksualny do obu płci. Poza tym warto pamiętać, że twórcy postaci - Stan Lee i Jack Kirby, wzorowali się na oryginalnym Lokim, pochodzący z nordyckiej mitologii. Według Wikingów bóstwo potrafiło używać magii, by zmieniać płeć. W „Eddzie starszej” z XIII wieku Loki przeistacza się w klacz, która zostaje zapłodniona przez rumaka Swadelfariego. W wyniku szału uniesień, Loki rodzi Sleipnira - najwspanialszego konia Odyna.

Filmowy Loki również niejednokrotnie udowodnił, że w szeregu swoich magicznych sztuczek występuje zmiana kształtu. Poza tym Tom Hiddleston wyznał w jednym z wywiadów, że jego postać, podobnie jak Valkyrie, jest biseksualna

Czy w MCU również zobaczymy Lokiego w żeńskiej formie, który uwodzi jedną z męskich postaci? To się okaże. Gdyby tak się stało, filmu Marvela zyskałby pierwszą oficjalną postać LGBTQ

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.