Marvel zapowiedział nową drużynę superbohaterów

20.08.2019 11:35
kadr z filmu Avengers|undefined Fot. kadr z filmu Avengers

Już niedługo fani komiksów Marvela poznają zupełnie nowy team herosów o nadludzkich zdolnościach. Kim są członkowie grupy Doc Justice and the J-Team?

Komiksowe uniwersum Marvela obchodzi w tym roku 80-lecie. Chociaż formalnie wydawnictwo Marvel Comics istnieje od 1961 roku, bohaterowie tacy jak Kapitan Ameryka, Namor the Submariner czy Human Torch zadebiutowali dwadzieścia lat przed Spider-Manem, Avengers czy X-Men. Okrągła data rocznicy to nie tylko powód do świętowania, ale również moment, w którym można wprowadzić małą rewolucję. Ma nią być zupełnie nowa drużyna o nazwie Doc Justice and the J-Team.

Przeczytaj także

Marvel Comics - nowa drużyna w komiksach

Na oficjalnych profilach portali społecznościowych Marvel Entertainment pojawiła się enigmatyczna zapowiedź nowej grupy superbohaterów, której debiut ma być naprawdę dużym wydarzeniem w historii multiwersum. 

Kolejna wielka drużyna superbohaterów...

Grafika nie zdradza zbyt wiele na temat Doc Justice and the J-Team. Prezentowano jedynie logo nowej grupy. To jednak nie wszystko. Obrazek jest bowiem wykresem, przedstawiającym debiuty innych znaczących zespołów superbohaterskich. W 1963 roku pojawili się Avengers, w 1971 pierwsze wcielenie Defenders, a w 1997 Thunderbolts. Kolejna data wskazuje rok 2019, co oznacza, że skład Doc Justice and the J-Team poznamy w przeciągu najbliższych miesięcy.

Do końca roku nie zostało dużo czasu, więc prędzej czy później przedstawiciele Marvela będą musieli ujawnić więcej szczegółów dotyczących super grupy. Na razie trudno powiedzieć czy tajemnicza zapowiedź dotyczy nowej komiksowej serii, czy może chodzi raczej o następny event. Pytania mnoży kolejna grafika prezentująca nowy zespół, która trafiła na kanał YouTube Marvela.

Przeczytaj także

Doc Justice and the J-Team - kim są członkowie nowej drużyny Marvela?

Fani superbohaterów zastanawiają się, kim są członkowie zespołu. Do tej pory w komiksach nie pojawił się żaden heros o pseudonimie Doc Justice. Niewykluczone, że zobaczymy całkowicie nowych bohaterów. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że do składu J-Team wejdą dobrze znane twarze, a Doc Justice to po prostu nowy przydomek jednego z popularnych herosów lub złoczyńców. Antagoniści tez powinni być brani pod uwagę, bo na liście figuruje zespół Thunderbolts, który miał być szansą dla czarnych charakterów na odkupienie win, walką po stronie dobra.

Chris Arrant z portalu Newsarama twierdzi nawet, że rozwikłał już zagadkę dotycząca tożsamości członków Doc Justice and the J-Team. W swoim śledztwie ustalił, że wyżej wspomniana grafika została stworzona przez Krisa Ankę - rysownika znanego najbardziej z serii "Runaways". Nick Lowe - redaktor Marvel Comics zapytany o nowych bohaterów zdradził jedynie, że będzie to zespół złożony z nastolatków. Lowe również pracował nad "Runaways". Poza tym w dwudziestym piątym numerze komiksu młodzi herosi spotkają na swojej drodze tajemniczą postać, która zaproponuje im dołączenie do nowej drużyny.

Według Arranta tajemniczą postacią jest Doc Justice. Jego J-Team to w rzeczywistości członkowie Runaways, co zdaje się potwierdzać opis dwudziestego szóstego (ostatniego) numeru serii. Być może Karolina Dean, Victor Mancha, Molly Hayes, Chase Stein, Nico Minoru i Gert Yorkes przywdzieją nowe stroje i wymyślą sobie nowe pseudonimy, dołączając do zamaskowanego Doc Justice'a.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Zobacz też: Czy w MCU pojawi się pierwszy wampir? Kim jest Topher z serialu „Runaways”?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.