"Matrix 4": gwiazda oryginalnego filmu chce powrócić do serii

27.04.2020 12:41
Matrix|undefined Fot. Album Online/East News

Już za kilkanaście miesięcy do kin wejdzie "Matrix 4". Czy w produkcji wystąpi Joe Pantoliano? Aktor wcielający się w Cyphera jest gotowy na  powrót do serii.

Nie ma chyba drugiego takiego filmu, jak "Matrix", który na zawsze zmienił oblicze kina akcji. Produkcja sióstr Wachowskich była przełomem, który wyznaczył nowe standardy. Czy po 20 latach od sukcesu uda się go powtórzyć? Przekonamy się o tym za kilkanaście miesięcy, kiedy do kin wejdzie owiany tajemnicą "Matrix 4". Jeden z aktorów z pierwszej części chciałby pojawić się w filmie.

"Matrix 4" - Joe Pantoliano w obsadzie filmu?

W nadchodzącej kontynuacji głośnej serii nie zabraknie gwiazd znanych z oryginału. W rolach głównych zobaczymy na przykład Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss. Wiadomo, że nie powrócą wszyscy znani bohaterowie, zabraknie między innymi Agenta Smitha.

Przeczytaj także

Nie wykluczone jednak, że twórcy zaskoczą widzów ponownym wprowadzeniem bohaterów drugoplanowych. Jednym z nich był Cypher, w którego wcielił się Joe Pantoliano. Aktor był gościem podcastu ReelBlend. Podczas rozmowy wyraził swoje zainteresowanie ewentualnym powrotem do serii.

Tak, byłbym zainteresowany. Wątpię, że zamierzają mnie przywrócić. Lobbowałem za tym, uwierzcie mi, wysyłałem liściki do Lany [Wachowski - przyp.red.] z zapytaniem. Nie dostałem odpowiedzi.

Cypher był jednym z członków załogi statku Nabuchodonozor, dowodzonego przez Morfeusza (Laurence Fishburne). Dobił targu z Agentem Smithem (Hugo Weaving) i postanowił zdradzić swojego kapitana w zamian za możliwość powrotu do wirtualnej rzeczywistości, symulującej życie.

Wolał oddać swoją wolność i zatopić się w słodkiej nieświadomości, niż walczyć u boku ludzi, którzy zdołali się wyswobodzić spod niewoli maszyn. Cypher przypłacił swoją zdradę śmiercią z ręki Tanka (Marcus Chong).

Przeczytaj także

Śmierć Cyphera nie wykluczałby wcale możliwości powrotu do serii. Neo i Trinity pojawią się w "Matriksie 4" mimo poniesionej w poprzedniej części śmierci. Niestety nie zapowiada się na to, że w nadchodzącej produkcji zobaczymy Pantoliano.

Przeczytaj także

 

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Za reżyserię i scenariusz odpowie Lana Wachowski. W pisaniu skryptu pomogli jej Aleksandar Hemon i David Mitchell. Wachowski będzie też producentką filmu obok Granta Hilla, który pracował już przy "Matriksie Reaktywacji" i "Matriksie rewolucjach". W rolach głównych wystąpią Keanu Reeves (Neo), Carrie-Anne Moss (Trinity) i Jada Pinkett Smith (Niobe). W serii zadebiutują między innymi Priyanka Chopra, Jessica Henwick, Eréndira Ibarra, Neil Patrick Harris, Toby Onwumere i Yahya Abdul-Mateen II, który ma zagrać młodego Morfeusza. Początkowo premiera filmu została zaplanowana na 21 marca 2021 roku. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany twórców i film zadebiutuje w późniejszym terminie. Na razie nie zdradzono nowej daty premiery "Matriksa 4".

Przeczytaj także

Zobacz też: Tajemnica kodu z filmu „Matrix” rozwiązana. Nie uwierzysz, co oznaczają zielone symbole

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.