"Matrix 4" - poznaliśmy tytuł nowego filmu Lany Wachowski. Kiedy premiera?

25.08.2021 16:20
"Matrix 4" - poznaliśmy tytuł nowego filmu Lany Wachowski. Kiedy premiera? Fot. WARNER BROS. PICTURES/ Album/EAST NEWS

"Matrix 4" był jednym z filmów zapowiedzianych na tegorocznym Cinema Con w Las Vegas. Twórcy zdradzili nie tylko oficjalny tytuł, ale również zaprezentowali zwiastun nadchodzącej produkcji.

Matrix 4 ma oficjalny tytuł!

"Matrix 4" to definitywnie jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2021 roku. Tajemnicza produkcja Lany Wachowski z Keanu Reevesem w roli głównej będzie kontynuacją kultowej trylogii z początku XXI wieku. To wiemy na pewno.

Polecamy

Podczas niedawnego Cinema Con 2021 zdradzono jednak nie tylko tytuł filmu, ale także zaprezentowano jego pierwszy zwiastun. Czego dowiedzieliśmy się z nowej zapowiedzi tego projektu?

Jak podaje Deadline, na Cinema Con 2021 podczas panelu Warner Bros. uchylono w końcu rąbka tajemnicy dotyczącej "Matriksa 4". Twórcy konsekwentnie kontynuują trend nazywania kolejnych kontynuacji "biblijnymi" słowami na literę "R" - oficjalny tytuł filmu brzmi bowiem "The Matrix: Resurrections", co można przetłumaczyć jako "Matrix: Rezurekcje". Podtytuł nawiązuje oczywiście do powrotu dwóch postaci, które zginęły w części trzeciej: Trinity (Carrie Anne Moss) i samego Neo (Keanu Reeves).

Na tym jednak się nie skończyło, bo uczestnicy mieli okazję zobaczyć też pierwszy zwiastun produkcji. Materiał wideo na razie nie jest dostępny dla szerszej publiczności - ten mogli zobaczyć jedynie uczestnicy Cinema Con. W sieci pojawiły się jednak opisy tego, co zawiera trailer filmu. Neo ma ponownie trafić do świata wyglądającego jak symulacja rzeczywistości z oryginalnego "Matrixa". 

Polecamy

Główny bohater (jako Thomas Anderson) spotka Trinity w kawiarni. Kobieta nie wie jednak, kim jest Neo. W zwiastunie pojawi się też młodsza wersja Morfeusza (w tej roli Yahya Abdul-Mateen II), który wręczy mu czerwoną pigułkę. Na razie pozostaje nam jedynie czekać na to, aż zwiastun "The Matrix: Resurrections" trafi do sieci.

W filmie Lany Wachowski oprócz Reevesa i Moss pojawią się m.in. Jada Pinkett-Smith, Neil Patrick Harris, wspomniany Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Christina Ricci czy Jessica Yu Li Henwick. "The Matrix 4: Resurrections" trafi do kin (a w USA również na HBO Max) już 22 grudnia 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.