Najgłupszy błąd w "Gwiezdnych wojnach" doczekał się filmu dokumentalnego

17.09.2019 12:30
Star Wars|undefined Fot. kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja"/Disney

Jeden z najbardziej znanych błędów z filmów "Gwiezdne wojny" doczekał się mockumentary, które opowie o kulisach powstawania znanej sceny z "Nowej nadziei". Gościnnie w filmie wystąpią Noel Gallagher i Kevin Smith.

Pamiętacie jedną ze scen z "Nowej nadziei", gdzie przez drzwi przechodzi grupa szturmowców? Jeden z nich uderza hełmem o framugę, czego nie zauważono w procesie montażu. Ta wpadka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych scen w historii całej franczyzy. Twórcy tłumaczyli, że problemem były same drzwi, które nie chciały się w pełni otworzyć do góry, więc wyżsi szturmowcy mieli problemy z przechodzeniem przez nie.

Gwiezdne wojny - powstaje film o znanym błędzie

Teraz temat powinien wykorzystać youtuber, pisarz i podcaster Jamie Stangroom, który tworzy film dokumentalny "The Empire Strikes Door". Mężczyzna planuje przeprowadzić wywiady z aktorami, którzy twierdzą, że to właśnie oni wcielali się w feralnego szturmowca, który uderzył głową w drzwi. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun produkcji, który przy okazji parodiuje trailer "Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie":

Przeczytaj także

W filmie mają się pojawić Kevin Smith i Noel Gallagher. Panowie wcielą się w "gadające głowy" w filmie dokumentalnym. Sam dokument "The Empire Strikes Door" pojawi się na YouTubie już 25 września 2019 roku.

Jeśli chodzi natomiast o właściwe "Gwiezdne wojny" to Epizod IX sagi Skywalkerów o tytule "Skywalker. Odrodzenie" pojawi się w kinach już 19 grudnia 2019 roku. 

Zobacz także: Najdziwniejsze wpadki statystów w znanych filmach

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.