Najlepszy film biograficzny o muzyku rockowym [SONDA]

Natalia Hluzow
15.05.2018 18:07
filmy o muzykach rockowych|undefined Fot. materiały prasowe

Muzycy rockowi słyną z burzliwych przeżyć i barwnych biografii, dlatego ich losy często trafiają na kinowy ekran. Który film biograficzny o muzyku rockowym był najlepszy? Tym razem decyzję pozostawiamy czytelnikom portalu Antyradio.pl.

Już niebawem, za sprawą nowego filmu 20th Century Fox, będziemy mieli okazję przyjrzeć się życiu i karierze lidera grupy Queen – Freddy’ego Mercury’ego. Głośna produkcja zrealizowana częściowo przez Briana Singera, którą dokończył Dexter Fletcher trafi na ekrany kin 2 listopada 2018 roku. W sieci zadebiutował dziś (15 maja 2018) pierwszy oficjalny zwiastun filmu „Bohemian Rhapsody”. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć inne słynne produkcje fabularne opowiadające o losach gwiazd rocka i zapytać Was o ulubiony film biograficzny o muzyku rockowym.

Filmy biograficzne o muzykach rockowych

Filmy fabularne, które przedstawiają biografie rockmanów (czy też innych słynnych postaci), bardzo często krytykowane są za to, że ukazują swoich bohaterów w sposób wybiórczy lub stronniczy. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do filmów dokumentalnych o muzykach rockowych, filmy fabularne rządzą się swoimi prawami i są jedynie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. To od ich twórców zależy, w jaki sposób przedstawią daną postać na ekranie i jakie elementy jej biografii zaprezentują.

Filmowcy decydują również o tym, na jakich aspektach życia danej gwiazdy rocka chcą skupić się najbardziej i w jaki sposób pragną te aspekty przedstawić. „The Doors” czy „Skazany na bluesa” opowiadają w miarę linearnie o życiu i twórczości Jima Morrisona czy Ryśka Riedla, podczas gdy „Spacer po linie” czy „Sid and Nancy” skupiają się przede wszystkim na związkach, jakie łączyły Johnny’ego Casha czy Sida Viciousa z ich partnerkami. „I’m Not There” jest z kolei filmem metaforycznym, w którym w postać Boba Dylana wciela się kilku aktorów i aktorek, w tym Heath Ledger, Cate Blanchett czy Christian Bale.

Jaka forma opowiadania o gwiazdach rocka odpowiada Wam najbardziej? I który z wybranych przez nas filmów biograficznych o muzykach rockowych uważacie za najlepszy? Weźcie udział w sondzie!

najlepszy film o muzyku rockowym Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Na Wasze głosy czekamy do poniedziałku 21 maja 2018 roku do godziny 12:00. Tego dnia ogłosimy też wyniki sondy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.