Nie będzie kolejnej części przygód Hana Solo. Lucasfilm rezygnuje ze spin-offów "Star Wars"

23.05.2019 12:33
Han Solo: Gwiezdne wojny – historie|undefined Fot. kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Szefowa Lucasfilm zasugerowała, że seria "Gwiezdne Wojny" będzie skupiać się na nowych trylogiach. Oznacza to, że raczej nie powstaną kolejne spin-offy "Star Wars".

Jeśli liczyliście na osobny film poświęcony postaci Boby Fetta, Obi-Wana, Yody, albo na kontynuację produkcji pod malowniczym tytułem "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie", to się rozczarujecie. Z ostatniej rozmowy z szefową Lucasfilm Kathleen Kennedy wynika, że studio odejdzie od rozgałęziania świata "Gwiezdnych Wojen" za pomocą spin-offów. Twórcy skupią się na kolejnych trylogiach,  które będą rozgrywać się w różnych epokach kosmicznego uniwersum.

"Gwiezdne Wojny" - koniec ze spin-offami "Star Wars"

W Vanity Fair pojawił się obszerny materiał poświęcony nadchodzącemu IX epizodowi kosmicznej sagi. Zaprezentowano nowe zdjęcia i szczegóły filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie". To jednak nie wszystko, czego fani serii mogli się dowiedzieć o jej przyszłości. Kennedy została poproszona o komentarz, dotyczący plotek o powstających filmach poświęconych ważnym postaciom ze "Star Wars". Co powiedziała szefowa Lucasfilm?

Myślę, że oczekiwania są większe niż te Disneya. Chociaż z drugiej strony myślę, że Disney bardzo szanuje, czym są "Gwiezdne Wojny" i od samego początku rozmawialiśmy o kruchości tej formy opowiadania. Tylko dlatego, że coś jest bardzo ważne dla fanów, nie oznacza, że studio ma się przeistoczyć w pewnego rodzaju fabrykę. Nie koniecznie musisz zrobić to, co robi Marvel, który bierze konkretną postać i wokół nich buduję całą nową serię. "Gwiezdne Wojny" muszą ewaluować w inną stronę.

Podejście Kennedy wynika nie tylko z szacunku do mitu "Star Wars", ale również z powodów czysto ekonomicznych. Film "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" był finansowym niewypałem i chyba najgorzej ocenianą produkcją osadzoną w kosmicznym uniwersum w historii. Pierwszy spin-off pod tytułem "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" został lepiej odebrany, ale cieszył się dość nikłym zainteresowaniem widzów w porównaniu z poszczególnymi filmami z dotychczasowych trylogii. Strategia Lucafilm nie będzie się więc skupiać na tworzeniu kinowego świata, jak zrobili to przedstawiciele Marvel Studios, ale pójdzie w zupełnie innym kierunku. Nie zapominajmy też, że na opowiedzenie historii o konkretnych bohaterach "Gwiezdnych Wojen" niebawem pojawi się miejsce na powstającej platformie streamingowej Disney+.

Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie" - kiedy premiera filmu?

Na razie plany dotyczące "Star Wars" to dwie nowe trylogie, niezwiązane z historią Skywalkerów. Nad jedną z nich pracuje Rian Johnson. Drugą powierzono scenarzystom "Gry o tron". Zanim jednak filmy trafią do kin minie trochę czasu. Dlatego fani sagi czekają obecnie na IX epizod zatytułowany "Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie", którego premiera odbędzie się 19 grudnia 2019 roku.

Zobacz też: Nowy polski tytuł IX epizodu "Gwiezdnych Wojen". Czy poprawki naniesiono po uwagach fanów?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.