Nowy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". Kiedy premiera?

Karolina Woźniak
12.06.2019 11:30
Fot. .: shutterstock.com

Już w grudniu na wielkie ekrany trafi najnowsza produkcja Romana Polańskiego. O czym będzie opowiadać kolejny film?

"Oficer i szpieg" to najnowszy film Romana Polańskiego. Okazuje się, że to najnowsze dzieło będzie najdroższą francuską produkcją tego roku. Budżet przekracza 25 mln euro. W filmie wystąpią gwiazdy światowego kina. Na ekranie zobaczymy laureata Oscara, Jeana Dujardin, Louisa Garrela i Emmanuelle Seigner, żonę reżysera. Za zdjęcia odpowiada Paweł Eelman, który pracował również przy "Pianiście", a muzykę skomponuje Alexander Desplat, zdobywca nagrody Akademii Filmowej za muzykę do "Grand Budapest Hotel" i "Kształtu wody".

"Oficer i szpieg" - o czym?

Najnowsze dzieło Romana Polańskiego opowie o skandalu, który miał miejsce we Francji. Dzieło opowie historię niesłusznie oskarżonego i skazanego za zdradę Alfreda Dreyfusa. Oficer został zesłany na Wyspę Diabelską, która jest położona u wybrzeży Gujany Francuskiej. O sprawiedliwość dla niewinnego walczył Georges Picquart, szef wywiadu, którego kariera i życie zostały przez to zagrożone. Produkcja jest adaptacją książki Roberta Harrisa pod tym samym tytułem.

Przeczytaj także

"Oficer i szpieg" - kiedy premiera?

Premiera "Oficera i szpiega" odbędzie się jeszcze w 2019 roku. We Francji obraz zagości na wielkich ekranach 17 listopada, a w Polsce ponad miesiąc później, 27 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Polański został oskarżony o molestowanie seksualne przez kolejną kobietę  

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.