Co łączy "Bękarty wojny" z "Once Upon a Time in Hollywood"? Czujni fani Tarantino dostrzegli jeden szczegół

30.07.2019 14:27
Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

"Bękarty wojny" swoją premierę miały 10 lat temu. Quentin Tarantino postanowił puścić oko do swoich fanów i nawiązał do produkcji w swoim najnowszym filmie, "Once Upon a Time in Hollywood".

Quentin Tarantino ma swój wyjątkowy styl, z którego znane są wszystkie jego filmy. Reżyser stara się, żeby każda z jego produkcji była dopracowana w stu procentach. Dzięki temu też potrafi umiejętnie puścić oko do widzów, którzy dopatrują się w nowych produkcjach Tarantino szczegółów dotyczących innych jego dzieł.

Jego najnowszy film, "Once Upon a Time in Hollywood", jest już na ekranach amerykańskich kin, a 16 sierpnia będzie miał polską premierę. A my już wiemy, że znajdziemy w nim nawiązanie do znanej produkcji Tarantino, którą są "Bękarty wojny".

Zobacz także: Quentin Tarantino ma muzyczną niespodziankę dla fanów. Stworzył wyjątkową playlistę na Spotify

"Once Upon a Time in Hollywood" i "Bękarty wojny" łączy jeden szczegół [uwaga spoiler]

"Once Upon a Time in Hollywood" opowiada historię powracającego do Hollywood aktora. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) próbuje odnaleźć się w nowych realiach, które rządzą amerykańską fabryką snów.

To właśnie główny bohater filmu nawiązuje w pewnym momencie do innej produkcji Quentina Tarantino, "Bękartów wojny". A właściwie do jej kultowej sceny.

Przeczytaj także

W pewnym momencie Rick Dalton przenosi się do Włoch, żeby zagrać w kilku filmach z nurtu "spaghetti western". Reżyserem jednego z nich okazuje się Antonio Margheriti. Fani Tarantino mogą tego pana doskonale kojarzyć.

Nazwisko włoskiego reżysera pojawiło się w jednej ze scen w "Bękartach wojny", gdy Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) przedstawia Hansowi Lande (Christoph Waltz) swoich przyjaciół, którzy udają włoskich filmowców. Jednym z nich jest właśnie Antonio Margheriti, którego udaje sierżant Donny Donowitz (Eli Roth). 

Poniżej znajdziecie całą scenę, do której nawiązanie znajduje się w "Once Upon a Time in Hollywood".

Zobacz także: Quentin Tarantino - oto najlepsze sceny z każdego filmu reżysera

Katarzyna Leszczyńska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.