Opis sceny z "Avengers: Endgame" zdradza, co Kapitan Marvel robiła w ciągu ostatnich 20 lat

Sergiusz Kurczuk
08.03.2019 10:34
Brie Larson (Kapitan Marvel)|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

W sieci pojawił się opis jednej ze scen filmu "Avengers: Endgame", sugerujący, gdzie podziewała się Kapitan Marvel w czasie przygód ziemskich superbohaterów.

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery filmów "Kapitan Marvel" i "Avengers: Endgame". Czytasz na własną odpowiedzialność!

Kiedy zapowiedziano, że akcja filmu "Kapitan Marvel" będzie rozgrywać się w latach 90., czyli na długo przed wydarzeniami z dotychczasowych produkcji Marvel Studios, fani zastanawiali się, w jaki sposób twórcy wplotą historię nowej superbohaterki w kształtowane od ponad dekady uniwersum. Solowe przygody Carol Danvers udowodniły, że udało się to bez problemu. Mało tego, twórcy zdołali powołać do życia prequel całego kinowego świata. Nadal jednak nie wiadomo, gdzie była i co robiła superbohaterka podczas wydarzeń znanych z filmów "Iron Man", "Thor", "Avengers", "Kapitan Ameryka", "Strażnicy Galaktyki" czy "Ant-Man".

"Avengers: Endgame" - gdzie była Kapitan Marvel podczas wydarzeń z poprzednich filmów Marvela?

Chociaż film "Kapitan Marvel" zdaje się wskazywać miejsce pobytu i działalność Carol Danvers w ciągu ostatnich 20 lat, twórcy nie zdradzili żadnych szczegółów. Pod koniec produkcji bohaterka po prostu odlatuje w nieznanym kierunku, by znaleźć nowy dom prześladowanym przez Kree Skrullom. Daje też Fury'emu podrasowany pager i oznajmia mu, żeby ją wezwał, ale tylko w naprawdę w bardzo nagłych wypadkach. Fury uznał, że takim wypadkiem był atak Thanosa.

Przeczytaj także

Scena po napisach w "Kapitan Marvel" potwierdza, że Carol powróciła na Ziemię i spotkała się Avengers. Twórcy zostawili jednak fanów w niepewności, jak potoczy się spotkanie z niedobitkami po bitwie o Wakandę. W sieci pojawił się opis jednej ze scen z "Avengers: Endgame", w której nie tylko dowiemy się, że członkowie grupy ruszą na poszukiwania Szalonego Tytana, ale również poznamy powód, dla którego do tej pory Danvers nie występowała w produkcjach Marvel Studios.

Scena z "Avengers: Endgame", którą nam pokazano, dzieje się w siedzibie Avengers i Kapitan Marvel mówi, żeby zabić Thanosa. Nebula stwierdza, że wie, gdzie on się znajduje. Rocket mówi, że kiedy użył Rękawicy, na Ziemi pojawił się największy rozbłysk energii w historii, ale podobny został niedawno zauważony na innej planecie, czyli tam, gdzie Thanos udał się na emeryturę. Szybko wymiana zdań pomiędzy Capem, Natahsą, Bruce'em, Rhodey'em, i Cap M. Bruce pyta, jaką mają gwarancję, że tym razem to się zakończy inaczej. Cap M mówi, że tym razem mają ją. Rhodey pyta, gdzie była, ponieważ mogli skorzystać z jej mocy wcześniej. Cap M mówi, że we wszechświecie są inne planety, które nie mają Avengerów, jak na Ziemi. Thor, dotychczas siedział cicho z tyłu. Nagle wstaje i przyzywa topór...który przelatuje tuż obok Cap M (nie robi to na niej wrażenia), a następnie wpada mu w dłoń. Mówi: "Lubię ją". Cięcie do Milano [tak naprawdę Bentar - Milano został zniszczony i zastąpiony innym pojazdem - przyp. red.], wszyscy mają zapięte pasy, Cap M siedzi na miejscu drugiego pilota.  Rocket pyta, kto do tej pory nie był w przestrzeni kosmicznej, Cap A, Rhodey i Nathasha podnoszą ręce do góry, a Rocket ostrzega ich, żeby nie zarzygali mu statku i odlatuje. Fajne odbicie gwiazd i kosmicznych elementów w oku Capa A i odjazd kamery na niego, a następnie kadr ukazujący zniknięcie statku w nadprzestrzeni.

To dość ciekawe, że twórcy zdecydowali się zaprezentować wybrańcom akurat tę scenę, ponieważ zdradza wiele szczegółów na temat fabuły "Avengers: Endgame". Nie tylko dowiadujemy się, że Kapitan Marvel zajmowała się obroną innych planet w odległych galaktykach, ale również wiemy, którzy członkowie Avengers wyruszą na poszukiwania Thanosa. Co ciekawe wśród bohaterów pojawia się Nebula, którą ostatnio widzieliśmy z Tonym Starkiem na Tytanie. W zwiastunie pokazano, że para znajduje się w statku Strażników Galaktyki o nazwie Bentar - tym samym pojeździe, o którym mowa w powyższym opisie jednej ze scen. Czy to oznacza, że Iron Man umrze, zanim pojazd dotrze na Ziemię? A może nakaże Nebuli udać się na jego ojczystą planetę, by zabrała Avengers w kosmos, a sam uda się na inną misję?

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Na odpowiedzi na powyższe pytania będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Film "Avengers: Endgame" pojawi się w polskich kinach 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Wzruszające cameo Stana Lee w "Kapitan Marvel"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.