Oscary 2019: wyniki - najlepsza muzyka i najlepsza piosenka

Sergiusz Kurczuk
25.02.2019 02:56
kadry z filmów Bohemian Rhapsody, Narodziny gwiazdy i Black Panther|undefined Fot. kadry z filmów Bohemian Rhapsody, Narodziny gwiazdy i Black Panther

"Bohemian Rhapsody", "Narodziny gwiazdy", "Black Panther" - to tylko kilka tytułów, które były nominowane do Oscara 2019 za najlepszą piosenkę filmową. Która produkcja wygrała statuetkę w kategoriach Najlepsza muzyka, Najlepsza piosenka, Najlepszy dźwięk i Najlepszy montaż dźwięku?

Chociaż Oscary to nagrody filmowe, ścieżka dźwiękowa jest ważnym elementem każdej produkcji kinematograficznej. Kinomani będący również melomanami z niecierpliwością wyczekiwali ogłoszenia zwycięzców Oscarów 2019 w kategoriach Najlepsza piosenka, Najlepsza muzyka, Najlepszy dźwięk i Najlepszy montaż dźwięku. Faworytami w prawie wszystkich muzycznych kategoriach były filmy "Bohemian Rhapsody", "Narodziny gwiazdy" i "Black Panther". Czy to właśnie te produkcje zdobyły nagrody?

Przeczytaj także

Oscary 2019: wyniki - Najlepsza piosenka

W tej kategorii o statuetkę walczyły następujące utwory: "All The Stars" z filmu "Black Panther", "Shallow" z filmu "Narodziny Gwiazdy", "I'll Fight" z filmu "RBG", "The Place Where Lost Things Go" z filmu "Mary Poppins powraca" oraz "When a Cowboy Trades his Spurs for Wings" z filmu "Ballada o Busterze Scruggsie". Poniżej prezentujemy piosenkę, która zdobyła nagrodę.

Oscary 2019 - Najlepsza piosenka: "Shallow" - "Narodziny gwiazdy"

Oscary 2019: wyniki - Najlepsza muzyka

O statuetkę za najlepszą muzykę walkę stoczyły filmy "Czarna Pantera", "BlacKkKlansman", "If Beale Steet Could Talk", "Wyspa psów" oraz "Mary Poppins Powraca". Poniżej prezentujemy produkcję, która zdobyła Oscara w tej kategorii.

Oscary 2019 - Najlepsza muzyka: "Black Panther"

Oscary 2019: wyniki - Najlepszy dźwięk

W szranki o tytuł oscarowego filmu z najlepszym dźwiękiem stanęły "Black Panther", "Bohemian Rhapsody", "First Man", "Roma" i "Narodziny gwiazdy". Poniżej prezentujemy produkcję, która zdobyła nagrodę.

Oscary 2019 - Najlepszy dźwięk: "Bohemian Rhapsody"

Oscary 2019: wyniki - Najlepszy montaż dźwięku

Walkę o Oscara za najlepszy montaż dźwięku stoczyły "Black Panther", "Bohemian Rhapsody", "Pierwszy człowiek", "Roma" i "Narodziny gwiazdy". Poniżej prezentujemy produkcję, która zdobyła Oscara w tej kategorii.

Oscary 2019 - Najlepszy montaż dźwięku: "Bohemian Rhapsody"

>>Zobacz też: Oscary 2019: wyniki - pełna lista zwycięzców<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.