Pennywise jako Zakonnica z serii "Obecność". Zobacz przerażający Deepfake

23.07.2019 10:33
Pennywise is Valak The Nun in this MashUp|undefined Fot. KingFrostmare/YouTube

W sieci pojawił się kolejny mashup, wykorzystujący technologię Deepfake. Ktoś połączył Zakonnicę z horroru "Obecność" z Tańczącym Klaunem Pennywisem z "To".

Kino grozy jest ostatnimi czasy bardzo popularne. Horrory nie tylko odnoszą sukcesy kasowe, ale przede wszystkim przerażają rzesze widzów, a ich twórcy nie idą na łatwiznę i wykorzystują zupełnie nowe pomysły, by osiągnąć te cele. Liderami wśród współczesnych straszaków są między innymi dwa hitowe tytuły - seria "Obecność" oraz kinowa adaptacja powieści "To". Pewien internetowy twórca postanowił połączyć oba horrory w spójną całość. 

Pennywise z "To" jako Zakonnica z "Obecności"

Kiedy w 2013 roku James Wan powoływał do życia 1. część "Obecności" nie wiedział, że za kilka lat jego pomysł przerodzi się w dobrze prosperujące horrorowe uniwersum. W kinach można oglądać obecnie 3. część "Annabelle", w której ponownie główną rolę odgrywają Warrenowie. W 2018 roku do kin wszedł inny spin-off "Obecności" - "Zakonnica". Horror opowiadał o demonie imieniem Valak, który po raz pierwszy wystąpił w 2. części głównej serii. 

Rok wcześniej trwogę na całym świecie budził przerażający Tańczący Klaun Pennywise, w którego wcielił się urodzony do tej roli Bill Skarsgård. Kinowa adaptacja słynnej książki Stephena Kinga pod tytułem "To" sprawiła, że wszyscy zaczęli bać się cyrkowych pajaców. Twórca kanału YouTube KingFrostmare postanowił połączyć dwie mroczne siły w jedną postać za pomocą zyskującej popularność technologii znanej jako Deepfake. Jak mu wyszło? 

Trzeba przyznać, że twarz Pennywise'a idealnie komponuje się ze strojem zakonnicy. Biorąc pod uwagę umiejętności klauna, nie wykluczone, że kiedyś przybrał tego typu postać. W końcu stwór z książki Kinga potrafi zmienić się w najgorszy koszmar swojej ofiary. Warto pamiętać, że zakonnice często pojawiają się w horrorach, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Pennywise natrafił w swojej karierze na osobę lękającą się sióstr zakonnych. 

Przeczytaj także

"To: Rozdział 2" - kiedy premiera?

Twórca Deepfake'a prawdopodobnie zainspirował się ponowną popularnością Tańczącego Klauna. A wszystko dlatego, że podczas San Diego Comic Con 2019, zaprezentowano ostani zwiastun 2. części "To" z podtytułem "Rozdział 2". W filmie reżyserowanym przez Andresa Muschiettiego zobaczymy dorosłych członków Klubu Frajerów, którzy po 27 latach od ostatniego spotkania z Pennywisem, będą musieli wrócić do Derry i rozprawić się z nim raz na zawsze. 

Polska premiera filmu "To: Rozdział 2" została zaplanowana na 6 września 2019 roku. 

Zobacz też: Jim Carrey jako Jack Torrance w "Lśnieniu". Który aktor pasuje bardziej do tej roli? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.