Gwiazdor "Gry o tron" zagra jedną z głównych ról w nowych "Igrzyskach śmierci"

19.07.2022 10:25
Gwiazdor "Gry o tron" zagra jedną z głównych ról w nowych "Igrzyskach śmierci" Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Obsada nadchodzącego filmowego prequela "Igrzysk śmierci" o podtytule ""Ballada ptaków i węży" właśnie stała się znacznie lepsza - dołączył do niej bowiem Peter Dinklage, czyli Tyrion z "Gry o tron".

Ballada ptaków i węży - do obsady dołączył Peter Dinklage

Jak podaje Deadline, do obsady filmu "Ballada ptaków i węży. Igrzyska śmierci" dołączył właśnie Peter Dinklage, znany fanom z serialu "Gra o tron" (gdzie grał Tyriona Lannistera) oraz filmu "Avengers: Infinity War" (krasnolud Eitri). 

Polecamy

Dinklage ma się wcielić w Casca Highbottoma, dziekana Akademii i jedną z najważniejszych osób w życiu Coriolanusa Snowa (w tego wcieli się Tom Blyth). Główną obsadę dopełnia nam natomiast Rachel Zegler, która wcieli się w wojującą Lucy Gray Baird. Reżyserem filmu będzie ponownie Francis Lawrence, który ma na koncie ostatnie 3 filmy z serii "Igrzyska śmierci".

Jak o postaci Petera Dinklage'a opowiedział reżyser:

Dziekan Highbottom jest jedną z najważniejszych osób w życiu Snowa. Jako osoba odpowiedzialna za bycie "twarzą" karania ludzi w igrzyskach, on ustawia wszystkie reguły, które mają wpływ na przebieg życia Coriolanusa. Jestem bardzo podekscytowany, że to Peter go powoła do życia.

Oryginalna książka "Ballada ptaków i węży. Igrzyska śmierci" została opublikowana przez Suzanne Collins w roku 2020. Historia ukazana w tej odsłonie cyklu opowiada o młodym Coriolanusie Snow - ostatniej nadziei jego zamierającego rodu. Chłopak bierze udział w 10. Igrzyskach Śmierci jako mentor Lucy Gray Baird i razem starają się wygrać zabójczą imprezę.

Film "The Hunger Games: The Ballad Of Songbirds And Snakes" trafi do kin już 17 listopada 2023 roku. Autorem scenariusza jest Michael Lesslie znany z takich produkcji, jak "Makbet" czy "Assassin’s Creed".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.