Polski "Piątek, trzynastego", czyli zwiastun horroru "W lesie dziś nie zaśnie nikt"

18.02.2020 12:49
W lesie dziś nie zaśnie nikt|undefined Fot. kadr z filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt

W sieci pojawił się pełen zwiastun polskiego horroru pod tytułem "W lesie dziś nie zaśnie nikt" z Julią Wieniawą w roli głównej. Jak prezentuje się rodzimy slasher?

Już niedługo nie zaśnie żaden polski fan horroru. Wszystko z powodu nadchodzącego filmu pod tytułem "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Twórcy zaprezentowali pełny zwiastun polskiego slashera. Czy przerazi widzów?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - zwiastun polskiego horroru

Jeśli uwielbiacie amerykańskie horrory z lat 80., to film "W lesie dziś nie zaśnie nikt" powinien się Wam spodobać. Produkcja jest bowiem mocna inspirowana klimatem najsłynniejszych slasherów z tamtego okresu. Nadchodzący film najbardziej przypomina serię "Piątek, trzynastego". Zresztą, przekonajcie się sami.

Produkcja zaczyna dość niewinnie - główni bohaterowie to nastolatkowie, którzy wyjechali na letni obóz do lasu. Szybko jednak okazuje się, że sielanka przemienia się w prawdziwy koszmar. Oto jak prezentuje się oficjalny opis horroru.

Grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

"Mieli przeżyć wakacje bez telefonu. Nie przeżyli." - tak brzmi hasło przyświecające twórcom filmu. Oznacza to, że oprócz hektolitrów wylanej krwi, zdeformowanych potworów z lasu i typowego nastoletniego życia, zobaczymy też wątki komediowe, które przecież są nierozerwalnie związane z podgatunkiem, jakim jest slasher. Czy "W lesie dziś nie zaśnie nikt" zapoczątkuje nowy trend w polskiej kinematografii? O tym przekonamy się za kilka tygodni.

Przeczytaj także

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - kiedy premiera?

Reżyserem horroru jest Bartosz M. Kowalski znany z głośnego dramatu "Plac zabaw". W obsadzie znalazło się wielu młodych aktorów, między innymi Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Stanisław Cywka, Sebastian Dela i Michał Lupa. W pozostałych rolach wystąpili Gabriela Muskała, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Mecwaldowski oraz Michał Zbroja. Horror trafi do kin w piątek 13 (a jakże!) marca 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: 10 polskich horrorów

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.