Pomnik Obi-Wana Kenobiego w Szkocji. Fani chcą tego z powodu memów

04.06.2020 15:31
Ewan McGregor|undefined Fot. Jesse Grant/Getty AFP/East News

Wiele rzeczy można powiedzieć o trylogii I-III "Gwiezdnych wojen" złego, ale jest jedna rzecz, która jednoczy fanów - Ewan McGregor w roli Obi-Wana Kenobiego.

Aktor jest tak kochany wśród fanów, że obecnie w produkcji jest serial o Obi-Wanie właśnie z Ewanem McGregorem w roli głównej. Chociaż o samym obrazie nie mamy zbyt dużo informacji, to sam Kenobi jest wciąż żywy w umysłach wielbicieli Star Wars - przykładem tego jest chociażby fakt, że własnie powstała petycja o umieszczenie pomnika Ob-Wana w Szkocji.

Obi-Wan otrzyma własny pomnik w Szkocji?

Dlaczego akurat w Szkocji? Powód jest akurat bardzo prosty - McGregor pochodzi właśnie stamtąd. Twórcy petycji znaleźli już nawet idealne miejsce dla pomnika. Ten miałby bowiem stanąć na szczycie Ben Nevis, najwyższym miejscu w całej Szkocji.

Przeczytaj także

Ta lokacja miałby być hołdem dla popularnego memu z Obi-Wanem, który miał "przewagę" nad Anakinem ("I have high ground" oznacza mniej więcej "jestem wyżej"). Dlatego też pomnik Kenobiego stanąłby na najwyższym miejscu w całym kraju.

Tak swoją propozycję tłumaczą twórcy petycji na Change.org:

Ewan McGregor jest fenomenalnym aktorem, który jest uważany za jednego z najlepszych w historii Szkocji. Wystąpił w niezliczonej ilości filmów na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Ma imponującą filmografię, ale jego najbardziej ikoniczną postacią jest Obi-Wan Kenobi z trylogii prequeli "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa. Nieważne co sądzicie o samych filmach - sama postać była genialna. To McGregor sprawił, że Obi-Wan jest teraz tak popularny. Dlatego sądzę, że zasługuje na coś w zamian. 

Petycję możecie podpisać na wspomnianej stronie Change.org. Tak jak wspomnieliśmy, McGregor powróci do swojej kultowej roli w nadchodzącym serialu o Kenobim. Niestety, na razie nie znamy ani daty premiery produkcji, ani nawet jej tytułu.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.