Powstaje film dokumentalny o Grecie Thunberg

17.12.2019 09:35
Greta Thunberg|undefined Fot. CRISTINA QUICLER/AFP/East News

Greta Thunberg - aktywistka klimatyczna i Człowiek Roku 2019 magazynu "Time" doczeka się filmu dokumentalnego na temat jej osoby. Za tytuł odpowie serwis Hulu.

16-letnia Szwedka, która inspiruje miliony ludzi na całym świecie do walki z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu jest jedną z najpopularniejszych osób ostatnich 12 miesięcy. Nic dziwnego, że Greta Thunberg niebawem będzie bohaterką filmu dokumentalnego, który trafi na platformę streamingową Hulu.

Greta Thunberg w filmie dokumentalnym o jej osobie

Jak podaje Deadline, serwis ogłosił 17 grudnia 2019 roku, że w planach na 2020 jest między innymi dokument przybliżający sylwetkę Grety Thunberg. Za reżyserię filmu odpowie Nathan Grossman, a producentami zostali Cecilia Nessen i Fredrik Heinig z B-Reel Films. Widzowie poznają fenomen pozornie zwykłej dziewczynki, której działania mają wpływ na mieszkańców całej kuli ziemskiej. Tytuł zacznie się więc od strajków Szkoholmie, który miał miejsce w sierpniu 2018 roku. Prześledzimy również pozostałe protesty, które były punktami zwrotnymi w życiu Thunberg.

Przeczytaj także

Nastolatka zasłynęła wieloma poruszającymi wystąpieniami, skierowanymi nie tylko do przywódców największych gospodarczych potęg świata, ale również zwykłych ludzi, którzy mogą przyczynić się do ocalenia planety przez drastyczną zmianą klimatu. Przez wielu jest uważana za głos nowego pokolenia, które przede wszystkim dba o przyszłość środowiska naturalnego. 

Przeczytaj także

Na początku grudnia 2019 roku Thunberg została najmłodszą laureatką prestiżowego tytułu Człowiek Roku magazynu "Time", plasując się wśród takich osobistości jak Albert Einstein, Mahatma Gandhi, Martin Luther King, Nelson Mandela czy Bono

Przeczytaj także

Dokument o Grecie Thunberg - kiedy premiera?

Na razie nie potwierdzono daty premiery filmu dokumentalnego o aktywistce. Wiadomo jedynie, że produkcja ma trafić na Hulu w roku 2020.

Przeczytaj także

Zobacz też: Powstał mural z Gretą Thunberg. Aktywistka jest porównywana do Putina

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.