DC z filmową ofensywą. Poznaliśmy daty premiery dwóch wyczekiwanych produkcji

AKTUALIZACJA 13.12.2019 13.12.2019 10:02
AKTUALIZACJA 13.12.2019 13.12.2019 10:02
Shazam!|north Fot. kadr z filmu "Shazam!"/Warner Bros.

Wygląda na to, że po latach problemów filmowy oddział DC Comics wraca do formy. Po dobrze przyjętym "Aquamanie" i świetnym "Shazamie!", przyszłość produkcji od Detective Comics jest jaśniejsza, niż jeszcze kilka lat temu.

To zatem oznacza, że twórcy z wielką chęcią dzielą się zapowiedziami kolejnych filmów z logotypem DC na przodzie. W ciągu najbliższych kilku lat w kinach pojawią się m.in. "Birds of Prey", "The Suicide Squad", "The Batman", a także "Wonder Woman 1984", "Aquaman 2" i "Black Adam" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Do tej ekscytującej listy możemy dodać dwie kolejne wyczekiwane produkcje - Warner Bros. zapowiedziało bowiem powstanie "Flasha" i "Shazama! 2".

Flash i Shazam! 2 z datami premier

Oficjalnie potwierdzono daty premier tych dwóch filmów. Pierwszy w kinach zadebiutuje "Shazam! 2" - opowieść o dzieciaku zyskującym supermoce pojawi się w kinach już 1 kwietnia 2022 roku, czyli prawie dokładnie 3 lata po premierze "Shazama!". Wiemy, że w filmie na pewno pojawi się oryginalna obsada, a fakt, iż produkcja debiutuje po "Black Adamie" może sugerować występ Dwayne'a Johnsona w kontynuacji przygód Batsona (film z The Rockiem pojawi się w kinach w grudniu 2021 roku). 

Przeczytaj także

Kilka miesięcy później zobaczymy natomiast Ezrę Millera w roli Barry'ego Allena, czyli Najszybszego człowieka na świecie. "The Flash" zadebiutuje w kinach 1 lipca 2022 roku. Reżyserem produkcji będzie Andy Muschietti, znany najlepiej z filmów "To" i "To: Rozdział 2". Kolejne opóźnienie było spowodowane udziałem Millera w 3. części "Fantastycznych zwierząt", do których zdjęcia ruszą na początku 2020 roku. Aktor przyznał jednak, że jest zdeterminowany przy w końcu stworzyć film o Flashu i na razie wygląda na to, że tym razem mu się uda. 

Nowe zapowiedzi oznaczają, że w ciągu następnych 3 lat zobaczymy aż 8 filmów opowiadających o superherosach z uniwersum DC. Najbliższym z nich jest "Birds of Prey" z Margot Robbie w roli Harley Quinn. Produkcja zadebiutuje już w lutym 2020 roku. Kilka miesięcy później w kinach pojawi się natomiast "Wonder Woman 1984", czyli kontynuacja przygód Diany Prince. W roli głównej ponownie wystąpi Gal Gadot. 

Zobacz także: "Wonder Woman 1984": klimat lat 80., odniesienia do komiksów i powrót Steve'a w pierwszym zwiastunie filmu

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.