Punisher zostanie kosmicznym Ghost Riderem w nowym komiksie Marvela

Sergiusz Kurczuk
05.04.2018 12:14
Punisher jako Ghost Rider|undefined Fot. materiały prasowe

Obaj żyją rządzą zemsty, nie wahają się zabijać swoich wrogów, a ich znakiem rozpoznawczym jest czaszka. Co wyjdzie z połączenia Punishera z Ghost Riderem? Kosmiczny Ghost Rider!

Marvel Comics to wydawnictwo, które istnieje na rynku nieprzerwanie od 1961 roku. W ciągu wielu dekad tysiące komiksowych twórców wymyślały niezliczone ilości historii o superbohaterach. Trudno się więc dziwić, że ostatnio powstaje coraz więcej wariacji na temat słynnych bohaterów. Jednym z nich jest Punisher, którego wkrótce zobaczymy w nowej roli. Frank Castle zostanie nosicielem demona Zarathosa i stanie się kosmiczną wersją Ghost Ridera. Marvel zapowiedział nową serię komiksów poświęconych tej postaci. 

„Cosmic Ghost Rider” - Punisher Duchem Zemsty?

Po raz pierwszy czytelnicy Marvela mieli okazję zetknąć się z tą niecodzienną mieszanką ikonicznych antybohaterów na łamach „Thanos” #13 z 2018 roku. W serii poznajemy losy Thanosa po tym, jak dokonał swojego największego dzieła - zabił wszystkie istoty we wszechświecie. Szalony Tytan staje oko w oko ze swoim odpowiednikiem z przyszłości - starym Królem Thanosem, którego towarzyszami są uwięziony na smyczy Hulk i kosmiczny Ghost Rider. Ta ostatnia postać okazuje się być Punisherem. W alternatywnej przyszłości Castle zginął podczas jednej z bitew z Thanosem, a jego dusza trafiła do piekła. Demon Mefisto zaoferował Punisherowi pakt - wróci na Ziemię, ale stanie się nowym Ghost Riderem, który ma za zadanie ukarać Thanosa za jego grzechy. Cyrograf zostaje podpisany, ale Ghost Rider nie może znaleźć Thanosa, ani żadnej żywej istoty. W końcu spotyka Galactusa i zostaje jego posłańcem w zamian za odszukanie Thanosa. Kiedy Szalony tytan zabija Pożeracza Planet, kosmiczny Ghost Rider postanawia zostać sługą swojego największego wroga. 

Postać spodobała się na tyle czytelnikom Marvela, że wydawnictwo niebawem zaprezentuje osobną serię poświęconą kosmicznemu Duchowi Zemsty. Donny Cates i Dylan Burnett opowiedzą historię powstania nowego Ghost Ridera, która została zaprezentowana na łamach 2 volume'a „Thanos”. W komiksie o Szalonym Tytanie mogliśmy się dowiedzieć, jak doszło do przemienienia Castle w Ghost Ridera, jedynie z rozmów bohaterów. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć losy Punishera na własne oczy. 

Scenarzysta wypowiedział się na temat pracy nad nowym tytułem na oficjalnej stronie Marvela.

Praca nad kosmicznym Ghost Riderem to niezły odlot. Naprawdę to dość zaskakujące, jak bardzo fani Marvela pokochali tę szaloną postać, ale tak dobrze się bawię, kontynuując tę zwariowaną historię Ridera. Jeśli myśleliście, że historia „Thanos Wins” była szalona, poczekajcie na to, co planujemy dla naszego nowego kosmicznego wariata!

Żeby podgrzać atmosferę, Marvela zamieścił okładkę autorstwa Geoffa Shawa do pierwszego numeru „Cosmic Ghost Rider”. 

Cosmic Ghost Rider - okładka Fot. foto: Cosmic Ghost Rider #1

Zaprezentowano też pierwsze rysunki z nadchodzącej serii.

Komiks trafi do sprzedaży już 4 lipca 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.