QUIZ: Jak dobrze znasz filmy Marvela?

Robert Skowronski
12.04.2017 11:48
QUIZ: Jak dobrze znasz filmy Marvela? Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Znak Marvel Studios sprawia, że dany obraz z miejsca staje się bardziej pożądaną premierą. Zapewne widzieliście te filmy po kilka razy, a jak dobrze je pamiętacie?

W kinowym starciu między DC Comics a Marvelem szala przewagi od lat jest po stronie drugiego z wymienionych gigantów. Dzieła o superbohaterach od Marvela gromadzą tabuny widzów na całym świecie i najczęściej dostają dobre recenzje od krytyków. Nic nie zwiastuje, aby miało się to zmienić, co udowadnia tylko bijący rekordy popularności zwiastun filmu „Thor: Ragnarok”.

Pozycja Marvela wydaje się być niezachwiana, bo marka zawsze gwarantuje pewien poziom poniżej którego nie schodzi. Studio przez lata obecności na rynku zbudowało potężne uniwersum, z którego może czerpać na długie lata. W maju 2018 roku otrzymamy „Avengers: Infinity War”, które ma być wstępem do kulminacyjnego widowiska podsumowującego i kończącego pierwsze trzy fazy kinowego uniwersum Marvela, czyli „Avengers 4” (premiera w 2019).

Oprócz tego zapowiedziano szereg innych tytułów i kontynuacji głośnych hitów. Nie ma chyba osób, które nie byłyby za pan brat z kinowym i serialowym uniwersum Marvela. Sprawdźcie jak dobrze je znacie:

Jak dobrze znasz filmy Marvela? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Jakiego artefaktu Avengersi szukają w pierwszym filmie?

Jak dobrze znasz filmy Marvela? [QUIZ]

Jakiego artefaktu Avengersi szukają w pierwszym filmie?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.