QUIZ: Jak dobrze znasz się na filmografii Davida Lyncha?

Kamil Dachnij
22.05.2017 20:04
QUIZ: Jak dobrze znasz się na filmografii Davida Lyncha? Fot. AFP/EAST NEWS

21 maja 2017 roku przejdzie do historii jako premiera trzeciego sezonu serialu „Twin Peaks”. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz związany z filmografią Davida Lyncha. Sprawdź swoją wiedzę. 

David Lynch to najwybitniejszy surrealista w historii kina. Jego filmy dość często umykają łatwej interpretacji, bowiem reżyser nieustannie zaburza chronologię narracyjną, związki przyczyno-skutkowe oraz balansuje na granicy logiki, co potrafi utrudnić śledzenie historii. Jednak reżyser słynący z dużej niechęci do wyjaśniania znaczenia swojej twórczości, należy do grupy twórców korzystających przede wszystkim z intuicji. Stąd jego najwybitniejszy obraz, „Mulholland Drive” z 2001 roku, na pierwszy rzut oka nieraz przechodzi z jednej sytuacji w drugą bez większego sensu, lecz kolejne seanse odkrywają, że puzzle Lyncha są bardziej poukładane, aniżeli mogło się wydawać na początku.

David Lynch najbardziej w świadomości szerokiego grona widzów zaistniał zapewne dzięki serialowi „Miasteczko Twin Peaks” z 1990 roku, ale nasz quiz tyczy się wyłącznie filmów krótkometrażowych oraz pełnometrażowych. Serial „Miasteczko Twin Peaks” pominęliśmy. Zatem jak dobrze znasz się na filmografii wybitnego reżysera z Missouli? Rozwiąż quiz:

Jak dobrze znasz się na filmografii Davida Lyncha? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Który film krótkometrażowy był pierwszy?

Jak dobrze znasz się na filmografii Davida Lyncha? [QUIZ]

Który film krótkometrażowy był pierwszy?

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.