Scott Stapp z grupy Creed zagra Franka Sinatrę. Co wiemy o filmie "Reagan"?

17.12.2020 12:37
Zespół Creed Fot. JOHANSSON ANN/SIPA/EAST NEWS

Scott Stapp, wokalista i założyciel grupy Creed, spróbuje swoich sił w aktorstwie. Rockman wystąpi w filmie "Reagan", gdzie wcieli się w legendarnego Franka Sinatrę.

Scott Stapp znany przede wszystkim jako frontman kapeli o nazwie Creed, który w połowie ubiegłej dekady zmagał się z poważnymi problemami osobistymi, już niebawem da się poznać światu jako aktor. I to w nie byle jakiej roli. Piosenkarz zagra prawdziwą ikonę muzyki, czyli wielkiego Franka Sinatrę. O jego udziale w filmie "Reagan" poinformował portal Billboard.

Polecamy

Scott Stapp jako Frank Sinatra w filmie "Reagan"

"Reagan" to zapowiadany od 2018 roku film biograficzny opowiadający o życiu i karierze politycznej 40. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana. W tytułową rolę wcieli się Dennis Quaid, jego żonę, Nancy Reagan, zagra Penelope Ann Miller. W filmie wystąpią także Kevin Dillon jako Jack L. Warner oraz Jon Voight jako Viktor Novikov. I, jak się właśnie okazało, również Scott Stapp.

Polecamy

Stapp ma zagrać Franka Sinatrę, który w 1980 roku przeznaczył 4 miliony dolarów na kampanię Ronalda Reagana, za co ten, już jako prezydent, przyznał Sinatrze Prezydencki Medal Wolności. Zakładamy, że rola Stappa będzie raczej epizodyczna i prawdopodobnie będzie związana ze wspomnianym wątkiem z życiorysu Reagana. W rozmowie z portalem Billboard, Stapp skomentował swój udział w projekcie:

Sinatra w trybie scenicznym był mistrzem powściągliwości. Miał w sobie tę stalową, stylową zuchwałość, a swoją zwykłą obecnością podporządkowywał sobie całe otoczenie. Byłem bardzo podekscytowany dołączając do obsady i zadziwiony tym, jak na planie zadbano o szczegóły, styl i generalnie o produkcję.

Reżyserem filmu o Reaganie jest Sean McNamara. Obecnie trwają zdjęcia, które w październiku zostały przerwane w związku z pandemią koronawirusa. Premiera "Reagana" została zapowiedziana na 2021 rok.

Polecamy

Scott Stapp - wzloty i upadki lidera Creed

Scott Stapp dał się poznać światu w połowie lat 90. jako frontman i wokalista zespołu Creed. Grupa z Florydy w składzie Stapp (wokal i teksty), Mark Tremonti (gitara), Brian Marshall (bas) i Scott Phillips (perkusja) odniosła ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych, wydając w latach 1995-2004 trzy albumy studyjne - "My Own Prison", "Human Clay" i "Weathered". Zespół, który wylansował takie przeboje jak "With Arms Wide Open", "One Last Breath" czy "My Sacrifice" sprzedał ponad 50 mln płyt, zdobył Grammy i osiągał szczyty list przebojów. W 2003 roku na skutek wewnętrznych nieporozumień zawieszono jednak działalność kapeli, by po kilku próbach reaktywacji, ostatecznie zakończyć jej działalność. 

W połowie ubiegłej dekady Scott Stapp, próbujący swoich sił jako solowy wokalista, zmagał się z ogromnymi problemami osobistymi związanymi z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Na szczęście udało mu się wyjść z nałogów i w 2019 roku powrócił z albumem "The Space Between The Shadows". W listopadzie 2020 miał wystąpić z materiałem z tej płyty w warszawskiej Proximie, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała jego plany. Koncert Scotta Stappa w Polsce został przesunięty na 22 lutego 2022 roku.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.