Reżyser "Jokera" może nakręcić kontynuację pod jednym warunkiem

15.11.2019 11:42
Joaquin Phoenix jako Joker|undefined Fot. kadr z filmu "Joker"/Warner Bros.

Todd Phillips wypowiedział się niedawno na temat potencjalnej kontynuacji "Jokera". Reżyser stwierdził, że mógłby ją zrobić, ale najpierw musi znaleźć odpowiedni temat na sequel.

Film "Joker" okazał się być sukcesem przekraczającym wszelkie oczekiwania. Dzieło Todda Phillipsa zarobiło w światowym box-offisie prawie miliard dolarów przy budżecie oscylującym w granicach 70 milionów dolarów (nie licząc kosztów marketingowych). Produkcja została ciepło przyjęta przez widzów i krytyków, a same dzieło ma nawet szanse na bycie nominowanym do Oscara za najlepszy film, czy najlepszy scenariusz adaptowany.

Joker - powstanie kontynuacja filmu?

Ogromny sukces "Jokera" spowodował, że wiele osób zaczęło mówić o potencjalnej kontynuacji historii Arthura Flecka. Na temat zabrał głos Joaquin Phoenix, który wcielił się w tytułową postać. Aktor stwierdził, że byłby zainteresowany powrotem do Jokera, ale pod warunkiem, że scenariusz i wizja artystyczna będą według niego warte pokazania widzom. 

Przeczytaj także

O sequel zapytano również reżysera i współtwórcę scenariusza do "Jokera", czyli Todda Phillipsa. Autor był podobnego zdania, co Phoenix. W wywiadzie z Los Angeles Times wyznał, że kontynuacja filmu może powstać jedynie, gdy będzie miał odpowiednią tematykę i wizję na sequel:

To nie mógłby być szalony i pokręcony film o "Księciu Zbrodni z Gotham". Musiałby mieć pewien rezonujący temat, tak jak oryginał. Dla mnie właśnie dlatego "Joker" został przyjęty przez ludzi. To rzeczy, które działały pod powierzchnią. Wiele filmów jest o iskrze, a ten jest o prochu. Jeżeli bylibyśmy w stanie znów to uchwycić, to myślę, że zaczęłoby się robić interesująco.

Reżyser zaznaczył również, że po 3 tygodniach kręcenia "Jokera", Joaquin Phoenix zapytał się go, czy ma już jakieś plany na kontynuację. Phillips nie miał wówczas żadnego pomysłu, więc aktor wziął sprawy w swoje ręce i wraz z filmowym fotografem przygotowali 10 przeróbek plakatów znanych filmów. Wśród nich pojawiły się m.in. "Dziecko Rosemary", czy "Wściekły byk". 

"Joker" zadebiutował w kinach 4 października 2019 roku. Zarobił prawie miliard dolarów. W rolach głównych oprócz Joaquina Phoenixa zobaczyliśmy Roberta De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Bretta Cullena i Briana Tyree Henry'ego. 

Zobacz także: Powstała kompilacja śmiechów filmowych Jokerów. Który jest najlepszy?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.