Rian Johnson usunął mnóstwo tweetów, ponieważ „nie chciał dawać amunicji trollom”

Kamil Kacperski
26.07.2018 11:00
Rian Johnson|undefined Fot. Pacemaker Press / Splash News/EAST NEWS

Reżyser „Star Wars: The Last Jedi” postanowił dmuchać na zimne i usunąć materiały, które kiedyś mogłyby mieć zły wpływ na jego hollywoodzką karierę.

Po zaledwie kilku dniach widzimy pokłosie usunięcia Jamesa Gunna z pozycji reżysera „Strażników Galaktyki vol. 3”. Disney postanowił zakończyć współpracę z twórcą po tym, jak na światło dzienne wyszły jego tweety z lat 2009-2012, które zawierały żarty z m.in. pedofilii i gwałtów.

Ta sytuacja wywołała sporą dyskusję, o której wypowiadali się aktorzy z filmów MCU, a także fani, którzy stworzyli petycję, aby przywrócić Jamesa Gunna do pracy nad „Strażnikami Galaktyki vol. 3”. Inicjatywa zdobyła ponad 200 tysięcy podpisów w ciągu 24 godzin, ale jak to zwykle z fanowskimi petycjami bywa, nie przyniosła oczekiwanego skutku.

Rian Johnson usuwa stare tweety

Wiele osób związanych z branżą postanowiła zabezpieczyć swoje kariery usuwając tweety sprzed lat, które w obecnym klimacie społecznym mogłyby zostać uznane za co najmniej kontrowersyjne, by nie powiedzieć, że ofensywne. Wśród nich znalazł się Rian Johnson, czyli reżyser „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi” oraz nadchodzącej trylogii filmów, które odbędą się w odległej galaktyce.

Johnson wytłumaczył swoją decyzję na Twitterze, twierdząc, że zrobił to, żeby wytrącić argumenty z rąk internetowych trolli:

To nie jest żadna oficjalna dyrektywa. Nie sądzę też, żebym kiedykolwiek napisał coś tak złego. Ale to 9 lat postów pisanych bez większego przemyślenia. Jeżeli nową normalnością jest to, że trolle wyciągają stare posty i używają ich jak amunicję, to jest to bardziej ruch typu „dlaczego nie?”.

Star Wars IX - kiedy premiera?

Faktyczny tytuł „Star Wars IX” wciąż nieznany i wciąż chroniony tajemnicą. Prawdopodobnie poznamy go najwcześniej z końcem 2018 roku. Premiera 9. Epizodu „Gwiezdnych wojen” w reżyserii J.J. Abramsa została zaplanowana na grudzień 2019. Jeśli chodzi zaś o trylogię Johnsona, to wiemy jedynie, że prace nad nią ruszą dopiero po premierze Epizodu IX.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.