Rian Johnson uważa, że wątek rodziców Rey, to wciąż otwarta kwestia

Sergiusz Kurczuk
02.01.2018 15:25
Rian Johnson uważa, że wątek rodziców Rey, to wciąż otwarta kwestia Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Film Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi nie przyniósł wszystkich odpowiedzi na pytania zadawane przez fanów sagi. Reżyser filmu zasugerował, że w kolejnym epizodzie pojawi się wątek rodziców Rey. 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Pierwsza część nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen” spowodowała, że pojawiło się wiele pytań dotyczących dobrze znanych oraz całkiem nowych postaci. Fani łudzili się, że większość z nich zostanie ucięta wraz z premierą VIII epizodu „Ostatni Jedi”. Niestety zamiast odpowiedzi dostaliśmy jeszcze więcej zagadek. Chociaż niektóre wątki zostały po części wyjaśnione za pośrednictwem dodatkowych materiałów związanych z filmem, inne wciąż są źródłem do tworzenia dziwacznych teorii. Wielu osobom nie daje spokoju pochodzenie Rey granej przez Daisy Ridley. Wiadomo, że większość życia mieszkała na planecie Jakku, gdzie została porzucona przez rodziców, na których powrót czekała od dziecka. 

Na temat dziewczyny pojawiła się masa bardziej bądź mniej sensownych hipotez. Młoda Jedi miała być córką Luke'a, wnuczką Obi-Wana, a nawet potomkinią Imperatora. Wielu fanów zakładało, że film „Ostatni Jedi” pójdzie drogą „Imperium kontratakuje” i Rey dowie się prawdy na temat swoich rodziców, w równie dramatycznej scenie, jak młody Luke Skywalker. Kylo Ren zmusił ją jednak do przyznania, że tak naprawdę jej pochodzenie jest bardzo prozaiczne. Jej rodzicami byli zwykli złomiarze, którzy sprzedali ją za środki na alkohol. Fani zaczęli snuć nowe domysły: A co jeśli Kylo Ren celowo wprowadził dziewczynę w błąd?

Rey i Kylo Ren Fot. foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Rian Johnson został zapytany o ten wątek w wywiadzie dla Huffington Post.

Co sprawia, że jej życie jest cięższe? Mógł pojawić się wielki zwrot akcji w stylu „Jestem twoim ojcem” w wątku Rey i jej rodziców. Łatwiej byłoby podpowiedzieć: „Tak, twoi rodzice są tacy a tacy, a to twoje miejsce na świecie. Proszę bardzo”. Trudniejsze dla niej byłoby jednak usłyszeć: „Nie, nie otrzymasz żadnej odpowiedzi. To cię nie zdefiniuje. Musisz znaleźć swoje własne miejsce na ziemi”. Kylo używa tego nawet jako triku, by sprawić, żeby poczuła się niepewnie i musiała sama stanąć na własne nogi. Wszystko jest jednak otwarte, a ja nie będę pisał kolejnego filmu. [J.J. Abrams i Chris Terrio] to zrobią. 

Reżyser zasugerował więc, że odpowiedź, która padła z ust Kylo nie musi pokrywać się z prawdą, a jedynie miała na celu wyprowadzić główną bohaterkę z równowagi. Czy w IX epizodzie poznamy prawdę na tematy Rey? A może twórcy filmu uznają, że lepiej pozostawić ten wątek niedopowiedzianym? Przekonamy się dopiero pod koniec 2019 roku, kiedy nowa część „Gwiezdnych Wojen” w reżyserii J.J. Abramsa trafi do kin. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.