Robert Downey Jr. chce zdystansować się od filmów Marvela. Czy to definitywny koniec Iron Mana?

Sergiusz Kurczuk
16.07.2019 12:56
Robert Downey Jr.|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Robert Downey Jr. od 10 lat wcielał się w Iron Mana. Heros poległ jednak w filmie "Avengers: Endgame". Aktor wyznał, że w końcu może poświęcić się rolom w innych produkcjach.

Robert Downey Jr. działa w branży filmowej od roku 1970. Chociaż wystąpił w niezliczonej ilości filmów i tak najbardziej kojarzony jest z dwóch rólSherlocka Holmesa i przede wszystkim Iron Mana. W przypadku tej ostatniej kreacji trudno się dziwić, bo filmy Marvela od 10 lat praktycznie w całości wypełniały karierę zawodową aktora. Jednak jego przygoda z MCU dobiegła końca wraz z filmem "Avengers: Endgame". Downey Jr. chce obecnie skupić się na innych filmach

Iron Man – Robert Downey Jr. odcina się od filmów Marvela

Gwiazdor udzielił wywiadu na kanale YouTube Off Camera Show. W rozmowie z Samem Jonesem został zapytany o przyszłość swojej kariery.

Pierwsza rzecz, której uczysz się w szkole teatralnej to estetyczny dystans. Nie jestem osobą, którą gram. Nie jestem postacią z "The Fantasticks". Nie jestem Willem z Oklahomy. Estetyczny dystans to pierwsza praca, którą trzeba wykonać. Nie jestem moją pracą. Nie jestem tym, co robię w studio. Nie jestem tym wycinkiem czasu, który spędziłem, grając tę postać. I to jest słabe, bo dzieciak w każdym z nas mówi sobie: "Nie! Ten wakacyjny obóz będzie trwał wiecznie, wszyscy będziemy trzymać się za ręce i śpiewać "Kumbaya", Prawda?". Ale odpowiedź brzmi: "Nie, nie. Odpuść to sobie".(...) Miałem niesamowity 10-letni run, który zawsze był kreatywnie satysfakcjonujący. To była bardzo, bardzo trudna praca, której trzeba było w pełni się oddać, ale nie byłem zmuszony do odkrywania nowej drogi mojego życia osobistego i zawodowego.

Z wypowiedzi aktora wynika, że jego nowa droga zawodowa nie jest jeszcze do końca znana, chociaż wiadomo, że w przyszłości zobaczymy go w nowej wersji "Doktora Dolittle" oraz 3. części "Sherlocka Holmesa". Pierwsza z produkcji trafi do kin w 2020 roku. Druga rok później.

Przeczytaj także

Filmy Marvela - jak będzie wyglądać przyszłość MCU?

Na fanów produkcji opartych na komiksach Marvela czeka zupełnie nowy rozdział Faza Czwarta, która wprowadzi mniej znanych superbohaterów do kinowego świata. Na razie nie wiadomo, jak dokładnie wygląda plan Marvel Studios na najbliższe lata. Najprawdopodobniej przekonamy się o tym podczas tegorocznego San Diego Comic Con, który rozpocznie się 18 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Wiemy, dlaczego to właśnie „Iron Man” był pierwszym filmem w MCU

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.