Robert Rodriguez nakręcił film, którego nikt nie zobaczy

Robert Skowronski
23.11.2015 10:44
Robert Rodriguez nakręcił film, którego nikt nie zobaczy

Są dzieła na które czeka się rok czasem dwa czy nawet trzy lata. Na to przyjdzie nam poczekać sporo dłużej, gdyż Robert Rodriguez ustanowił datę premiery filmu z Johnem Malkovichem na 2115 rok.

Tego jeszcze w historii kina nie było. Twórca „Desperado” w sekrecie nakręcił obraz, który będzie w stanie zobaczyć dopiero nasze potomstwo. Z czego wynika ta niecodzienna strategia dystrybucyjna obrazu, którego tytuł to po prostu „100 Years”? Dzieło powstało we współpracy z marką Louis XIII, która produkuje luksusowe koniaki dojrzewające przez... 100 lat.

Zatem ten alkohol, który został zabutelkowany dziś, trafi do sprzedaży dopiero za cały wiek. Tak samo ze swoim filmem postanowił zrobić Robert Rodriguez. Nie znana jest fabuła „100 Years” oraz kto został obsadzony oprócz Johna Malkovicha, Marko Zarory („Maczeta zabija”) oraz nowej w branży Shyii Chang. Powstał jednak spot reklamujący film i to w trzech różnych wersjach, jednak wszystkie ukazane w nich obrazy nie są bezpośrednimi scenami z produkcji.

Numer 1

Numer 2

Numer 3

O różnych wariantach teaserów wypowiedział się John Malkovich:

Było kilka opcji jak może wyglądać przyszłość, kiedy po raz pierwszy zaprezentowano projekt. Zaawansowana technologia, nieskomputeryzowana wersja świata, post-czarnobylski powrót do natury, częściowo zniszczona cywilizacja oraz retro przyszłość, która kojarzy się z dziełami science fiction z lat 40. i 50.

O samym udziale w projekcie powiedział też Robert Rodriguez, który od razu poczuł, że to będzie coś wyjątkowego:

 To pierwszy raz kiedy robię coś takiego. Byłem zaintrygowany całym konceptem pracy nad filmem, który będzie zamknięty przed światem przez następne 100 lat. Dostałem nawet srebrny bilet dla mojego potomstwa, który pozwoli im wejść na premierę w 2115 roku. Nieźle, nie? Ja i John chcieliśmy stworzyć ponadczasową sztukę, która sprawdzi się nawet za 100 lat. Jestem z tego bardzo dumny, nawet jeśli moje praprawnuki i co najwyżej mój klon będą mogły to zobaczyć. 

Zobaczcie wypowiedzi twórców w materiale stworzonym podczas kręcenia zwiastunów „100 Years”:

Premiera filmu zaplanowana jest na 18 listopada 2115 roku. Materiały promocyjne zostaną udostępnione najwcześniej w 2114.

To kto z Was wybiera się na nowy film Roberta Rodrigueza? :)

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.