Reżyser "Shazama!" stworzył krótkometrazowy horror podczas kwarantanny. Mozna go zobaczyć online

03.04.2020 10:34
Reżyser "Shazama!" stworzył krótkometrazowy horror podczas kwarantanny. Mozna go zobaczyć online Fot. kadr z filmu "Kiedy zgasną światła", . ATOMIC MONSTER/GREY MATTER PRO/NEW LINE CINEMA/WARNER BROS/ / BA

David F. Sandberg, reżyser głośnego „Shazama!”, adaptacji komiksu DC, stworzył krótkometrażowy film z dreszczykiem, siedząc we własnym domu. Efekty jego pracy są wyjątkowo ciekawe.

Twórca „Shazama!” znany jest bowiem także z horrorów. Zanim usiadł na stołku reżyserskim kolorowego, komediowego blockbustera, stworzył kilka dzieł z dreszczykiem, które przypadły do gustu widzom. Sandberg jest twórcą „Annabelle: Narodziny zła”, czy obrazu „Kiedy gasną światła”.

Warto podkreślić, że ten ostatni tytuł bazuje na krótkim metrażu, który reżyser stworzył kilka lat wcześniej. Czy podobny los czeka film „Shadowed”, bazujący na bardzo zbliżonym pomyśle?

Przeczytaj także

„Shadowed” – miniatura horroru 

Trzyminutowy film pokazuje jak prostymi środkami można zbudować napięcie. Kobieta siedzi w domu i czyta książkę. Nagle gaśnie światło. Na szczęście kobieta ma ze sobą latarkę. Wtem zauważa na ścianie dziwny kształt. Kiedy dodatkowo usłyszy dziwny dźwię, wychyli się na korytarz…

„Shadowed” – obejrzyj krótki metraż

Przeczytaj także

Na ekranie zobaczymy Lottę Losten, żonę reżysera, która często współpracowała z nim przy serii poprzednich filmach krótkometrażowych.

„Shadowed” – reżyser zapowiada materiał zza kulis

Niedługo po wrzuceniu filmu do serwisów YouTube i Vimeo, reżyser zapowiedział też pojawienie się materiału zza kulis, w którym wyjaśnia, w jaki sposób stworzył swój film. Entuzjaści horrorru oraz sztuki filmowej powinni więc zajrzeć w najbliższym czasie na jego konto na Twitterze po więcej szczegółów.

Czytaj także: HBO GO w kwietniu. "Shazam!", najnowszy Tarantino i Cate Blanchett jako wojująca antyfeministka.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.