„Simpsonowie” 20 lat temu przewidzieli, że Disney kupi Foxa

Kamil Kacperski
15.12.2017 09:52
„Simpsonowie” 20 lat temu przewidzieli, że Disney kupi Foxa Fot. materiały prasowe

Odcinek zatytułowany „When You Dish Upon A Star” z 8 listopada 1998 roku przewidział połączenie dwóch korporacji, które oficjalnie ogłoszono 14 grudnia 2017 roku. Disney za transakcje zapłacił 52,4 miliarda dolarów. 

Epizod niezwykle popularnej kreskówki opowiadał o niecodziennej znajomości Homera Simpsona, Aleca Baldwina i Kim Basinger. Pod koniec odcinka widzimy jak Ron Howard(reżyser m.in: „Apollo 13”) dostaje pozwolenie na zrobienie filmu opowiadającego o „zabójcy-instruktorze jazdy-robocie, który z jakiegoś powodu podróżuje do przeszłości” i jego koledze „gadającym cieście”.

Kiedy reżyser wychodzi z rozmowy, trzymając pod pachami worki pieniędzy, na jednym z budynków widzimy znak, na którym widnieje logo 20th Century Fox, a poniżej podpis „własność Walt Disney Co”:

foto: kadr z serialu Fot. foto: kadr z serialu

To nie pierwszy raz kiedy rodzina Simpsonów przewidziała coś niebywałego - chociażby w odcinku „Bart to the Future” Lisa Simpson została prezydentem, a jej poprzednikiem był Donald Trump. I jak się kilkanaście lat później okazało, Trump od stycznia 2017 roku mieszka w Białym Domu. Sam polityk postanowił również skomentować zakup Foxa przez Disneya. Jak donosi jego rzeczniczka prasowa Sarah Huckabee Sanders:

Prezydent twierdzi, że to wspaniała wiadomość. To połączenie definitywnie poprawi sytuacje na rynku pracy i zdecydowanie jest ciekaw jak sytuacja rozwinie się na tym polu.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na to, która z simpsonowych przepowiedni spełni się następna.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.