„Solo: A Star Wars Story”: w filmie pojawi się Easter egg z „Nowej nadziei”

Natalia Hluzow
08.05.2018 13:14
Han Solo, Tobias Beckett, Chewbacca|undefined Fot. kadr z wideo

Nowy spot telewizyjny filmu o młodym Hanie Solo zapowiada kolejne nawiązanie do oryginalnej trylogii w „Solo: A Star Wars Story”.

Ron Howard bardzo stara się, by nadchodzący spin-off sagi „Star Wars” był jednocześnie nową przygodą oraz nostalgicznym spojrzeniem w stronę oryginalnej trylogii. Jak bardzo nowi bohaterowie i nieznane wcześniej gwiezdne eskapady Hana spodobają się widzom, przekonamy się po premierze filmu, jednak nagromadzenie nawiązań do klasyki „Gwiezdnych wojen” możemy ocenić już teraz.

„Solo: A Star Wars Story”: nawiązania do oryginalnej trylogii

Film, na który fani gwiezdnej sagi czekają z ogromną dozą nieufności, ma zaprezentować wiele wydarzeń z życia uwielbianego szmuglera, jakie dotychczas znaliśmy tylko z opowieści. W „Solo: A Star Wars Story” zobaczymy więc takie kamienie milowe z życia Hana, jak pierwsze spotkanie z Chewbaccą, zwycięską grę z Lando Calrissianem o Sokoła Millenium czy słynne pokonanie trasy na Kessel w 12 parseków. 

Easter egg z „Nowej nadziei” w „Solo: A Star Wars Story”

Poza ilustrowaniem osławionych wydarzeń z życia Hana Solo, Ron Howard skupił się także na smaczkach, które z pewnością rozszyfrują wszyscy fani sagi. Przede wszystkim, jak wynika z jednej z ostatnich wypowiedzi Marka Hamilla, w nowym spin-offie „Gwiezdnych wojen” nie zabraknie też C-3PO oraz, jak podejrzewają fani, R2-D2. Bardziej subtelne nawiązanie zostało też zapowiedziane w pierwszym teaserze „Solo: A Star Wars Story” – były to złote kostki przynoszące szczęście Hanowi. 

Nowy spot telewizyjny nawiązuje natomiast do gry Dejarik, którą w „Nowej nadziei” Chewie przegrywał z R2-D2 na pokładzie Sokoła.

Dejarik to jedna z najsłynniejszych, obok Sabaccu, gra w odległej galaktyce. Niestety, Wookie nie ma do niej szczęścia ani talentu. W nowym spocie widzimy, że nie miał ich od samego początku. W końcówce spotu pojawia się Tobias Beckett, który próbuje nauczyć Chewbaccę gry, jednak z marnym skutkiem. Cały spot możecie zobaczyć poniżej:

To już drugi raz, kiedy słynna gra pojawi się w nowych filmach z serii „Star Wars”. W „Przebudzeniu mocy” mogliśmy zobaczyć jak Finn przypadkowo uruchamia ją na pokładzie Sokoła, co od razu wzbudziło zainteresowanie Chewiego.

„Solo: A Star Wars Story” – kiedy premiera?

Czy nowy spin-off gwiezdnej sagi będzie jedynie laurką dla Hana Solo, by zaprezentować wszystkie ważne wydarzenia z jego przeszłości, przy okazji łechtając fanów Easter-eggami z oryginalnej trylogii? Miejmy nadzieję, że nie, bo Aldenowi Ehrenreichowi trudno będzie wzbudzić te same uczucia, którymi przez lata fani darzyli Harrisona Forda w roli Hana Solo. Pamiętajmy jednak, że film zaprezentuje również zupełnie nieznane postaci, jak Qi’Ra, Tobias Beckett czy złoczyńca Dryden Vos w wykonaniu Paula Bettany’ego, a zatem może wniesie jednak coś nowego i unikalnego do ponad 40-letniej historii „Star Wars”… Wszystko to będziemy mogli to ocenić już za kilka tygodni. Film „Solo: A Star Wars Story” trafi do kin 25 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.