Gwiazda "Riverdale" w pandemicznym horrorze o koronawirusie. Zobacz zwiastun "Songbird"

30.10.2020 10:48
KJ Apa|undefined Fot. . materiały prasowe Netflix

KJ Apa aka Archie Andrews z "Riverdale" próbuje przetrwać pandemię koronawirusa w zwiastunie "Songbird" - pandemicznym horrorze, którego jednym z producentów jest Michael Bay.

Jak wyglądałby świat, gdyby lockdown trwał kolejne 4 lata, a na świecie szalał COVID-23 wywoływany przez zmutowaną, jeszcze groźniejszą wersję koronawirusa? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć twórcy filmu "Songbird", pandemicznego horroru, w którym główną rolę zagrał KJ Apa, znany przede wszystkim z roli Archiego Andrewsa w "Riverdale". Zobacz zwiastun dystopijnej produkcji Michaela Baya.

Przeczytaj także

Zwiastun filmu "Songbird": "Stay safe, sane and sanitize"

"Stay safe, sane and sanitize" (ang. Bądź bezpieczny, zdrowy na umyśle i zdezynfekowany) - to ostatnie słowa, jakie słyszymy w zwiastunie "Songbird" udostępnionym z końcem października 2020 przez STX Films. W dobie szalejącej od pół roku pandemii koronawirusa i w obliczu kolejnego lockdownu bardzo dobrze wiemy, jak trudno spełnić te 3 warunki. A co gdyby zamknięto nas w domach na całe 4 lata, a szalejący COVID-23 był jeszcze bardziej niebezpieczny niż COVID-19?

"Songbird" to dystopijna wizja świata w czwartym roku pandemii koronawirusa. Miasta są opustoszałe, ludzie szczelnie pozamykani w domach, a każdy, kto ma objawy zakażenia jest wyrywany z domu i wywożony do jednego z obozów kwarantanny zwanych Q-Zones, z których nie ma drogi powrotu. Głównym bohaterem tej przerażającej opowieści jest Nico (w tej roli KJ Apa) - kurier odporny na śmiertelny patogen. Podczas gdy Nico przemierza opustoszałe ulice, jego ukochana Sara (Sofia Carson) stara się wytrzymać bez niego w zamknięciu. Kolejni sąsiedzi i członkowie rodziny Sary zakażają się i są zabierani przez panów w żółtych kombinezonach. Pewnego dnia Sara również zaczyna dostrzegać u siebie objawy koronawirusa... Nico postanawia zrobić wszystko, by uratować swoją dziewczynę. Zobaczcie zwiastun produkcji:

"Songbird" - kiedy premiera filmu o pandemii koronawirusa?

"Songbird" to jeden z pierwszych filmów fabularnych nakręconych podczas kwarantanny w Los Angeles, który dodatkowo tejże kwarantanny dotyczy. Jego twórcy postanowili zrealizować swój projekt bez gigantycznej ekipy i bez bezpośredniej interakcji aktorów - co zwiększyło bezpieczeństwo na planie, a dodatkowo wzmocniło poczucie izolacji, jakie film ma wywołać w widzach. W gwiazdorskiej obsadzie projektu, obok KJ Apy, znaleźli się także Demi Moore ("Niemoralna propozycja"), Bradley Whitford ("Opowieść podręcznej"), Alexandra Daddario ("San Andreas"), Paul Walter Hauser ("I, Tonya"), Craig Robinson ("The Office") i Peter Stromae ("Fargo").

Ten przerażająco aktualny horror pandemiczny jest dziełem reżysera Adama Masona, który wraz z Simonem Boyesem odpowiada także za scenariusz "Songbird". Jednym z głównych producentów jest Michael Bay, który w swojej producenckiej filmografii ma i.in. "Ciche miejsce" i "Noc oczyszczenia".

Data premiery "Songbird" nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, czy film trafi do kin, czy bezpośrednio na platformy streamingowe.

 

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.