Star Wars: Najlepszy droid z „Gwiezdnych wojen” [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
04.06.2018 17:27
r2-d2, c-3po, luke skywalker|undefined Fot. kadr z filmu "Star Wars"

Trudno powiedzieć, że bój był zacięty, a szanse wyrównane. Niemniej, wśród wyników głosowania na najlepszego droida z „Gwiezdnych wojen” pojawiły się pewne niespodzianki.

Jeśli chodzi o czarne charaktery z „Gwiezdnych wojen”, nikt nie może równać się z Darthem Vaderem. Bywały postaci groźniejsze, bardziej nikczemne i zdecydowanie bardziej okrutne, jednak to ojciec Luke'a i Lei na zawsze pozostanie ikoną popkultury. Wyniki sondy dotyczącej najlepszego droida z serii „Star Wars” pokazują, że kwestia robotów z odległej galaktyki wygląda bardzo podobnie. Widzowie doceniają waleczną i gadatliwą L3-37 z filmu „Solo: A Star Wars Story”, szanują poczciwego C-3PO, rozczula ich pocieszny BB-8 z nowej trylogii i bawi szczery do bólu K-2SO „Rogue One”, jednak ulubieniec publiczności jest tylko jeden. I jest nim R2-D2 we własnej osobie!

r2-d2 Fot. foto: kadr z filmu "Star Wars"

R2-D2 najlepszym robotem z „Gwiezdnych wojen”

Przyjaciel C-3PO, astromech Anakina Skywalkera, członek misji ratunkowej Obi-Wana, uczestnik najważniejszych wydarzeń w życiu Skywalkerów i jeden z najistotniejszych graczy w działaniach Ruchu Oporu, bez którego „Gwiezdne wojny” mogłyby skończyć się szybciej niż się zaczęły, a więc sławetny Artoo zdobył aż 62% głosów, stając się tym samym bezkonkurencyjnym zdobywcą pierwszego miejsca. Tą pozycją R2-D2 nikt nie jest chyba zaskoczony, niemniej, drugie miejsce może być dla wielu osób niespodzianką.

Z wynikiem zaledwie 11% głosów na 2. miejscu rankingu znalazł się K-2SO, bohater filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. Natomiast dopiero na 3. miejscu uplasowali się ex-aequo Threepio i BB-8, zdobywając po 9% głosów. 

Najmniejszą popularnością i sympatią cieszą się natomiast: towarzyszka Obi-Wana, czyli R4-P17, oraz łowca nagród IG-88. Na obydwie postaci zagłosowało jedynie po 1% uczestników sondy. 

Pełną listę wyników w plebiscycie na najlepszego droida z „Gwiezdnych wojen” możecie zobaczyć poniżej:

najlepszy droid wyniki Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.