Sylvester Stallone wystąpi w filmie superbohaterskim "Samaritan"

Kamil Kacperski
23.02.2019 09:29
Sylvester Stallone|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Nominowany do Oscara aktor i scenarzysta postanowił próbować swoich sił z superbohaterską franczyzą - Sly wystąpi bowiem w filmie "Samaritan", opisywanym jako "świeże i mroczne podejście do kina superbohaterskiego".

Jak podaje portal Deadline, Sylvester Stallone wystąpi w filmie zatytułowanym "Samaritan". Produkcja jest opisywana jako dramat science fiction, a twórcy twierdzą, iż film ma być "nowym, świeżym i mrocznym podejściem do kina superbohaterskiego". Rzekomo projekt jest na tyle ciekawy, że o scenariusz Bragiego F. Schuta walczyło kilka dużych wytwórni, aczkolwiek nie sprecyzowano o które konkretnie chodzi.

Sylvester Stallone gwiazdą filmu superbohaterskiego

Na razie oprócz Stallone'a i Schuta nie znamy innych osób zaangażowanych w projekt. Scenarzysta jest odpowiedzialny za skrypty do m.in. "Escape Roomu", który z powodu tragedii w Koszalinie miał problemy z premierą w Polsce. Produkcją filmu zajmie się studio MGM (m.in. seria "Rocky"), a także Bryan Aftergood z firmy Balboa Productions. Ta jest nazwana na cześć ikonicznej postaci granej przez Stallone'a. Mówi się, że jego przedsiębiorstwo jest zaangażowane w 6 projektów - wśród nich znajdziemy m.in. adaptację "Huntera" Jamesa Byrona Hugginsa, w której główną rolę zagra oczywiście sam Sly.

"Samaritan" nie będzie oczywiście pierwszą przygodą Stallone'a w świecie komiksowych bohaterów - w 2017 roku wystąpił gościnnie jako Stakar Ogord w "Strażnikach Galaktyki vol. 2". Nie można również zapominać o Dreddzie, którego Stallone zagrał w 1995 roku w filmie "Sędzia Dredd".

Rambo V - kiedy premiera?

Ostatnim filmem, w którym mogliśmy oglądać Stallone'a był "Creed II". W kontynuacji serii "Rocky" główną rolę gra Michael B. Jordan, Sly natomiast świetnie odnajduje się w roli drugoplanowej. Film nie zdobył jednak tak dobrych ocen, jak pierwsza część, którą wyreżyserował Ryan Coogler.

Zanim zobaczymy Stallone'a w "Samaritanie", fani będą mieli okazję go podziwiać w 5. odsłonie "Rambo", która otrzymała podtytuł "Last Blood". Produkcja ma trafić do kin jeszcze w 2019 roku i jest pierwszym filmem z serii od czasów "Rambo" z 2008 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.