Taika Waititi jako Hitler na pierwszym zdjęciu z filmu „Jojo Rabbit”, którym wyśmiewa nazistów

Natalia Hluzow
12.06.2018 16:57
Taika Waititi|undefined Fot. Buckne/Deadline/REX/Shutterstock/EAST NEWS

„Jojo Rabbit” to najnowszy projekt twórcy filmu „Thor: Ragnarok”, którym scenarzysta, reżyser i aktor zamierza rozprawić się z rasistami.

Po ogromnym sukcesie w parodiowaniu klasycznego kina superbohaterskiego, obśmianiu konwencji paradokumentalnej i wyszydzeniu popularności filmów o wampirach, nowozelandzki filmowiec Taika Waititi postanowił wycelować ostrze swojego dowcipu w kierunku wszystkich nazistów i rasistów z Adolfem Hitlerem na czele.

Jego najnowszy film, „Jojo Rabbit”, będzie opowiadać o małym, zafascynowanym nazistowską propagandą Niemcu wychowywanym przez samotną matkę, która nie podziela jego poglądów. Nierozumiany przez najbliższe otoczenie, jedyne wsparcie znajduje u swojego wyimaginowanego przyjaciela, który przybiera postać… Adolfa Hitlera.

Taika Waititi Hitler Fot. foto: screen z Instagrama

Reżyser „Thor: Ragnarok” jako Adolf Hitler

Wszyscy, którym wydawało się, że Taika Waititi stroi sobie tylko żarty, teraz mogą przekonać się na własne oczy, że reżyser 3. części „Thora” naprawdę realizuje film o Hitlerze i naprawdę wystąpi w jego roli.

Na oficjalnym profilu filmu „Jojo Rabbit” na Twitterze pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu produkcji:

Pierwszy fotos z planu satyry o II Wojnie Światowej #JojoRabbit: Jojo (grany przez Romana Griffina Davisa) je obiad z jego wyimaginowanym przyjacielem Adolfem (grany przez scenarzystę i reżysera @TaikaWaititi) i jego matką Rosie (#ScarlettJohansson).

Kolejne zdjęcie z planu „Jojo Rabbit” umieścił na Twitterze już sam reżyser. A jako że Taika Waititi, podobnie jak Scarlett Johansson, należy do wielkiej rodziny MCU, znalazło się też miejsce na dowcipy nawiązujące do flmów Marvela:

Prace na planie nowego filmu Taiki odbywają się aktualnie w czeskiej Pradze. Prócz Scarlett Johansson, Romana Griffina Davisa i samego reżysera, w filmie wystąpią też Sam Rockwell w roli dyrektora obozu Hitlerhugend, Rebel Wilson jako jedna z nauczycielek na tymże obozie oraz Thomasin McKenzie jako dziewczyna, która odmieni życie głównego bohatera. Oficjalna data premiery filmu „Jojo Rabbit” nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.