"The Batman" - pokazano nowy zwiastun. Zdradził sporo szczegółów fabuły

26.08.2021 10:56
"The Batman" - pokazano nowy zwiastun. Zdradził sporo szczegółów fabuły Fot. SplashNews.com/East News

Odkąd DC Comics zrezygnowało z bardzo "ścisłego" filmowego uniwersum, ich kolejne produkcje okazywały się sporymi sukcesami. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym z ich nowych filmów jest obecnie "The Batman" od Matta Reevesa.

The Batman - twórcy pokazali nowy zwiastun

Od premiery pierwszego zwiastuna "The Batman" minął już ponad rok. Film pierwotnie miał zadebiutować jeszcze w wakacje 2021 roku, jednak pandemia koronawirusa i inne rzeczy sprawiły, że produkcję wielokrotnie opóźniono i od czasu DC FanDome 2020 nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych materiałów związanych z "The Batman". 

Polecamy

Twórcy produkcji pojawili się jednak na panelu Warner Bros. podczas CinemaCon 2021. Tam przedstawili nowe materiały związane z produkcją, razem z fragmentami filmu oraz wywiadami z najważniejszymi postaciami - głos zabierali bowiem Robert Pattinson (Batman) oraz Matt Reeves (reżyser i współscenarzysta). Jak czytamy w opisie przygotowanym przez Comicbook.com:

Bruce Wayne idzie w rytm tajemniczych dźwięków pianina. Pattinson mówi: "Z jakiegoś powodu, Batman był dla mnie jedną z najważniejszych postaci XX wieku". Widzimy aktora w masce, którą zaczyna zdejmować. Pattinson dodaje, że film będzie "radykalnie inny" od innych opowieści o Nietoperzu. Reeves dodaje, że nigdy nie widzieliśmy czegoś, co "tak bardzo osadza go w rzeczywistości". To nie jest geneza postaci, ale to początki jej kariery. Widzimy Batmana znęcającego się wręcz nad bandziorami, wszystko skąpane w czerwonym świetle. Są eksplozje, policjanci i ogólny chaos. Pattinson twierdzi, że ten Batman "naprawdę daje upust swojemu gniewowi i nienawiści", a "wszystkie walki są osobiste". Potem widzimy Andy'ego Serkisa w roli Alferda i Batmobil z ogniem z rury wydechowej. Materiał kończy Matt Reeves, który mówi: "Nie możemy się doczekać, aż zobaczycie 'The Batman' w kinach w 2022 roku".
Polecamy

W filmie "The Batman" oprócz Roberta Pattinsona pojawią się m.in. Colin Farrell jako Pingwin, Paul Dano jako Człowiek-Zagadka, Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako Gil Colson, Jayme Lawson jako Bella Real, Barry Keoghan jako funkcjonariusz Stanley Merkel, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth i Jeffrey Wright jako komisarz Jim Gordon.

Film "The Batman" ma zadebiutować w kinach już 4 marca 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.