"The Curse of La Llorona" należy do uniwersum "Obecności". To 6. film z serii

Kamil Kacperski
19.03.2019 17:48
The Curse of Llorona|undefined Fot. kadr z wideo

"The Curse of La Llarona" to nadchodzący horror wyprodukowany przez Jasona Wana, w którym główną bohaterką będzie tzw. Płaczka, znana z południowoamerykańskich legend. 

"The Curse of La Llorona" od początku swojego istnienia był mocno wiązany z filmowym uniwersum Jamesa Wana (tudzież jak kto woli "Obecność-wers"). Produkcję z "Obecnością", czy "Annabelle" łączyła nie tylko postać Jamesa Wana, który jest producentem filmu o Płaczce, ale także fakt, iż wszystkie horrory są w pewien sposób "oparte na faktach", a także aktor Tony Amendola, który w filmie "The Curse of La Llorona" gra księdza, a wcześniej pojawił się w roli ojca Pereza w "Annabelle".

The Curse of La Llorona - czy film jest w uniwersum "Obecności"?

Okazuje się, że nie były to żadne zbiegi okoliczności, tylko przemyślany zabieg - "The Curse of Llorona" oficjalnie dołączyło do filmowego uniwersum "Obecności". Potwierdzili to producenci, którzy przedstawiali film publiczności podczas amerykańskiego festiwalu South By South West. Jak donosi The Bloody Disgusting, w "The Curse of Llorona" znajduje się subtelne nawiązanie do innych obrazów z serii Jamesa Wana - chodzi właśnie o wspomniany wcześniej występ Tony'ego Amendoli, który pojawia się w obydwóch filmach w roli ojca Pereza. To właśnie potwierdza obecność "The Curse of La Llorona" w uniwersum Wana.

Przeczytaj także

Ciekawe jest również to, dlaczego film nie był promowany nazwiskiem Wana i nazwami "Obecność", "Annabelle", czy nawet "Zakonnica". W końcu twórcom zależy chyba na tym, żeby zarobić jak najwięcej, a połączenie produkcji ze znanymi tytułami jest niemal gwarantem sukcesu. Plotki twierdzą, że Warner Bros. chciało sprawdzić, czy film obroni się swoimi własnymi walorami. Cóż, czas pokaże.

The Curse of La Llorona - kiedy premiera?

Reżyserią horroru zajął się Michael Chaves, który wyreżyseruje również "Obecność 3". James Wan zajął się produkcją wraz z Garym Daubermanem i Emilem Gladstonem. W filmie wystąpią Linda Cardellini, Raymond Cruz, Patricia Velasquez, Marisol Ramirez, Sean Patrick Thomas, Jaynee-Lynne Kinchen oraz debiutant Roman Christou. Film "The Curse of La Llorona" trafi do kin 19 kwietnia 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.