„The Defenders” mają rozpocząć nową Fazę w serialach Marvela

Sergiusz Kurczuk
17.08.2017 12:01
The Defenders|undefined Fot. kadr z serialu

Serial „Defenders” opowie o pierwszej grupie serialowych superbohaterów. Aktorzy wcielający się w Daredevila i Iron Fista opowiedzieli, jak nowa produkcja Netfliksa zmieni adaptacje komiksów Marvela.  

Marvel Cinematic Universe rozrasta się z roku na rok. I chociaż nigdy nie dogoni bogatego świata komiksów, twórcy filmów i seriali starają się, jak mogą. Wszystkie superbohaterskie filmy Marvel Studios od „Iron Mana z 2008 roku, rozgrywają się w tym samym świecie. Podobnie jest z serialami ABC Studios „Marvel's Legends of S.H.I.E.L.D.„Agent Carter i produkcjami Netflika „Daredevilem„Jessicą Jones, „Lukiem Cagem„Iron Fistem. Jednak o ile w serialach ABC pojawiają się filmowi bohaterowie, a wydarzenia w minimalnym stopniu bazują na tym, co dzieje się w MCU, to seriale Netfliksa mimo wszystko zdają się istnieć w odrębnym świecie. Oczywiście są odniesienia do filmów, ale tak drobne, że właściwie nieistotne. Mimo to, patrząc wstecz, można dostrzec podobny schemat działania twórców filmów i seriali Netfliksa.

Chodzi o tak zwane Fazy, czyli kolejne etapy budowania świata przedstawionego. W przypadku Avengers Fazą Pierwszą były wszystkie filmy o solowych przygodach przyszłych członków grupy. Zwieńczył ją film „Avengers” z 2012 roku. Obecnie produkcje Marvel Studios są w Fazie Trzeciej. Okazuje się, że seriale Marvela stworzone przez platformę streamingową również powstawały na podobnych zasadach. „Daredevil”, „Jessica Jones”, „Luke Cage” i „Iron Fist” opowiadają historie poszczególnych superbohaterów, którzy łączą siły w najnowszej produkcji Netfliksa - „The Defenders”. Aktorzy grający herosów stwierdzili, że ten serial zakończy Fazę Pierwszą. Wcielający się w Iron Fista Finn Jones zabrał głos w tej sprawie.

Powiedzmy, że są pewne wydarzenia pod koniec „Defenders”, które spowodują, że świat postaci zatrzęsie się w posadach. Ci ludzie nie będą już tacy sami po ostatnim odcinku serialu. Myślę, że nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę, na co się piszemy.

Aktorowi wtórował Charlie Cox, który występuje jako Daredevil. Mężczyzna przyznał, że nie zdawał sobie sprawy z zerszego zamysłu twórców. 

Tak... to jest o wiele bardziej złozone, niż się wydawało. To jest Faza Pierwsza? Ile jeszcze tych p******nych Faz zostało? Pamiętam, jak podpisywałem pierwszą umowę i pomyślałem sobie „Tak, zróbmy Daredevila i zobaczmy jak to się potoczy”.

Jak widać początkowe wyobrażenia aktorów, przerosły ich oczekiwania. Z jednego serialu zrobiła się cała rozbudowana seria. Pierwszy sezon „The Defenders” będzie można oglądać na platformie Netflix już w piątek 18 sierpnia. Dobrze znani herosi połączą siły i jako Defenders stawią czoła organizacji Hand z wskrzeszoną Elektrą (Elodie Yung) na czele. W roli głównego czarnego charakteru, zobaczymy znakomitą aktorkę Sigourney Weaver, która wcieli się w tajemniczą i potężną Alexandrę. 

Kolejnym serialem Netfliksa opartym na komiksowym świecie będzie „The Punisher” z Jonem Bernthalem w roli głównej. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.